fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

REDAKCE TESTUJE: Rukavice Shima RS-1 a Shima Caliber

O tom, že Ježíšek nechodí jen o Vánocích k nám domů, ale i docela často v redakci během roku, jsem se přesvědčil už několikrát. Jeho posledním dárkem (a velice příjemným) jsou rukavice značky SHIMA.

 

_vyrp12_1156Caliber_brown_double Název prvního modelu je velice dobře zapamatovatelný, jedná se o složení dvou písmen a číslovky, konkrétně RS-1. Jde o druhou nejvyšší řadu v nabídce značky hned po modelu VRS, se kterým jezdí například roadracer Mára Červený. Což ale neznamená, že by rukavice byly nějak ošizené. Jsou vyrobeny z poctivé kozí kůže s označením anilin/semi- anilin, a jedná se o kůži perforovanou, což určitě oceníte v letních měsících. Pro ještě lepší odvětrávání jsou vybaveny nejen větracími otvory, ale i perforací mezi jednotlivými prsty. Pro zvýšenou ochranu jsou prsty rukavic sešity vnějšími švy, aby nedošlo k jejich rychlému sedření. Boční ochranu dlaně zajišťují speciální díly z patentované tkaniny SuperFabric+Poron XRD, umístěné tak, aby nijak neomezovaly pohyb ruky. Všechny bezpečnostní prvky jsou vyvíjeny v programu SAP (SHIMA Advanced Protection). Že to myslí firma SHIMA s maximální ochranou vašich končetin smrtelně vážně, je jasné při pohledu na štítek nebo jednotlivé slidery a protektory, nesoucí jméno dalšího velice známého výrobce rukavic, kterým je firma KNOX. A není jich opravdu málo – začneme u palce, kde je jeden slider na kloubu, ukazováček s prostředníčkem je také chráněn jedním a prsteníček dokonce dvěma slidery. Aby nedošlo ke zlomení malíčku při případném pádu, je sešit mostovou konstrukcí s prostředníčkem. Další poměrně velký protektor je na kloubech ruky. Tohle je sice běžné téměř u všech sportovních rukavic, ale co není zase až tak úplně samozřejmé, jsou dva slidery KNOX–SPS na spodní hraně dlaně, které slouží jako ochrana zápěstí proti prodření při skluzu po rukou. I přes všechny bezpečností prvky rukavice perfektně obepíná dlaň a svojí délkou dobře přesahuje přes rukáv bundy. Konec rukavice je vybaven perforací a dvěma suchými zipy, jeden se zapíná přes zápěstí a ten druhý, i s další vrstvou kůže, přes zbylý kus rukavice.

_vyrp12_882SHIMA_RS1_red_doubleI když je mám zatím jen chvíli a nenajezdil jsem s nimi moc kilometrů, už na první pohled a hlavně při nasazení na ruku působí velice příjemným dojmem a jsou hodně pohodlné. Bezpečnostní prvky jsou na správných místech a perforace a ventilační otvory dobře odvádí teplo i při teplotách atakující hranici letních třicítek. Slidery doufám nebudu muset nikdy vyzkoušet, ale spolupráce dvou velkých výrobců zaručuje jejich maximální funkčnost.

Rukavice RS-1 jsou vhodné jak pro běžné ježdění, tak pro závodní účely. A to za hodně příznivý peníz.

rukaviceRS1white

Druhý model, Caliber, je z jiného soudku, konkrétně ze soudku s názvem retro. Jde o krátké rukavice, vhodné na klasické motorky, choppery, cruisery, skútry…prostě všude tam, kde nevyžadujete bezpodmínečně racingovou výstroj. Stejně jako RS-1 jsou i rukavice Caliber vyrobeny z perforované kozí kůže v úpravě anilin / semi-anilin a i ony byly vyvinuty v rámci programu SAP. Protektory jsou umístěny na kloubech prstů, na článcích ukazováku, prostředníčku a palce, na dlaních je použit zesílený materiál. Rukavice dále mají na prstech i vnitřní šité švy, samozřejmostí jsou ventilační panely. Zapínání je pomocí pásku se suchým zipem na zápěstí, vybrat si můžete v hnědé, bílé nebo černé variantě (my sáhli po hnědé, protože nám připadá nejvíc klasická). Zkušenosti? Z pádu zatím naštěstí ne, nicméně rukavice Caliber jsou pohodlné, vypadají vcelku bytelně a ventilace je řešená dobře. A stejně jako model RS-1 jsou za rozumné finance.

 

rekawice-meskie-turystyczne-shima-caliber-biale,qoKi3WxlZZap,o_caliber-white-s

Další informace na www.kmbikers.cz

Text: Libor „Libabiba“ Kozinka, redakce Foto: archiv

Vydání: 7/2015

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz