fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

REDAKCE TESTUJE: Rukavice 4SR

Kvalita osvědčená BSB, kožené rukavice 4SR Sport Cup Plus

 

Český výrobce motooblečení, firma 4SR, nám dodala kožené rukavice, které používá například Kuba Smrž při závodech British Superbike Championship. No, a když vydrží při plném nasazení Kubovi, my je tedy také nijak nešetřili.

Značka 4SR má s výrobou oblečení a doplňků bohaté zkušenosti, vždyť na vývoji spolupracují tak zvučná jména, jako jsou bratři Smržové, William Dunlop, James a Dean Ellison a další. Ale hlavně ochotně naslouchá názorům nás, běžných uživatelů. V případě modelu Sport Cup Plus se jedná o komfortní kožené rukavice, které patří ke špičce ve své kategorii. Jsou vhodné nejen pro sportovní použití v běžném provozu, ale nemusíte se bát vzít si je, díky vysoké míře bezpečnosti a komfortu, ani na okruh. Rukavice jsou vyrobeny z jemné dvoubarevné kozinky (černé a stále populárnější reflexní žluté), která velice dobře kopíruje tvar ruky a zvyšuje citlivost při ovládání motocyklu. Výrobce si dal práci s tvarem prstů, které díky své ergonomii zvyšují pohodlí rukou, k čemuž také přispívá použití vnějších švů. Jelikož se jedná o sportovní rukavice, nesmí zde chybět spojení malíčku a prsteníčku, které snižuje riziko poranění. Pro delší výdrž i při hrubším zacházení a hlavně kvůli zvýšené ochraně při pádu jsou zde další prvky. Jde například o dvojité zesílení malíkové hrany a ukazováku paměťovým materiálem Viscofoam, dlaně jsou pak vyztuženy extrémně odolnou tkaninou Schoeller- Keprotec. Tady můžu z vlastní zkušenosti dodat, že funguje parádně a za celou sezónu látka nevykazuje sebemenší poškození. Co se týče dalších bezpečnostních prvků, nechybí karbonový protektor na kloubech, porotenové  protektory na článcích prstů a za ventilací na vrchní části, hned za chráničem kloubů. Sportovní rukavice Sport Cup mají dvojí zapínání, které více fixuje ruku při pádu. Samozřejmostí je celokožený lem suchého zipu. Rukavice díky vynikající kvalitě použité kůži dobře sedí na ruce a nijak nikde nic nepřekáží a neobtěžuje. Používal jsem je celou sezónu jak v chladnějším počasí, tak i v pařáku na okruhu. V jakémkoliv počasí je zachována opravdu vysoká míra komfortu. V zimě rukavice dobře izolují a v létě (a hlavně na okruhu) nemám ruce, jak když jsem si zapomněl rukavice sundat před koupáním. Cirkulace vzduchu funguje velice dobře. Použité protektory dobře sedí na kloubech a nijak neomezují cit při ovládání bajku. Na sešitý malík a ukazovák jsem si zvyknul již dříve, u jiných rukavic, takže ani tady mě to nijak neobtěžuje.

Rukavice Sport Cup Plus se velice osvědčily přesně v mém způsobu využití. Občasné týrání motorky na okruhu, ale hlavně časté ježdění v běžném provozu. Ani opakované nasazování a sundavání není žádný problém a žádné části rukavic, včetně suchého zipu, nejeví po sezóně sebemenší známky poškození nebo únavy. A dokonce neutrpěly nijak ani jejich barvy, přestože rukavice mnohokrát zmokly nebo byly vystaveny naopak prudkému slunci. Musím opravdu výrobce pochválit, jedná se opravdu o špičkové rukavice za slušnou cenu. Já je můžu jen doporučit….

www.4SR.cz

Vyšlo v Motorbike 04/2018

Text: Libor „Libabiba“ Kozinka

Foto: archiv

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz