fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

REDAKCE TESTUJE: Kamera AEE MagiCam S70

Malá, ale šikovná

Text: Ivan „Scoob“ Bezděk

Foto: archiv

Pamatuju si to jako dneska, kdy jsme s kámošem instalovali na motorku kameru značky Hitachi o velikosti cihly v touze po akčních záběrech. Montážní sada se skládala z  nasa pásky a pružné síťky, kterou jsme odmontovali z batohu.

foto red test kamera

Nejvíc práce nám zabralo řešení problému, aby kamera běžela bez držení spouště. I to jsme ale nakonec zvládli pomocí zlomené sirky a již zmíněné lepící pásky. Výsledkem bylo několik roztřesených záběrů, než se kamera rozhodla to vzdát. Přes veškerou fixaci se jí povedlo vysmeknout se z pout a odskočit do protisměru – ne, nepřelo ji tam auto, a ani nemuselo, přístroj zvládl sebedestrukci sám a my se mohli jen podivovat, kolik součástek se do takové kamery vejde…vlastně jediné, co zůstalo vcelku, byla kazeta, na níž jsme pak mohli shlédnout vcelku ostrý, krátký film z montáže (skládající se střídavě ze záběrů kamarádova a mého obličeje) a pak už jen ony rozostřené momentky, které by udělaly radost impresionistům, nikoliv však nám, dokumentárním filmařům.

Což ovšem neznamená, že bych na kamery zanevřel, ba naopak, takže když se nám v redakci naskytla možnost otestovat novinku AEE MagiCam,S70 neváhal jsem ani chvíli.

61JtN1dwU9L._SL1500_

Outdoorových kamer je dnes spousta, ovšem spousta jich taky pořádně nefunguje, resp. nejsou vhodné pro použití na motorce. Při jízdě na mašině přeci jen dochází k vibracím, prudkým změnám osvětlení a kamera by měla taky umět hodně rychle ostřit. A musím říct, že S70 tohle všechno zvládá.

Vyjmenovávat všechny její funkce je nesmysl (manuál k jejímu použití má přes 70 stran, zájemci o kompletní popis ho najdou na www.magicam.cz), takže jen to hlavní.

Kamera disponuje např. vysokorychlostním FULL HD nahráváním (záznam v rozlišení full HD 1080p),

variabilní úhel kamery je 95° až 170°, dají se s ní pořizovat zpomalené záběry a fotografie (fotit se dá i v průběhu natáčení videa), má G – senzor pro automatické zapnutí či vypnutí kamery, stabilizaci obrazu, podporu WiFi, funkci časosběrné video a další.

kamera

Co se týká hardware, v balení dostanete samozřejmě kameru samotnou, baterii o kapacitě 1500 mAh, TFT LCD displej, dálkový ovladač, další přídavnou externí baterii, vodotěsné pouzdro s těsností do 100 m, samolepící držáky (rovné a prohnuté), USB kabel, nabíječku, spojky (díky kterým si nastavíte požadovanou pozici kamery), manuál v češtině atd. Jediné, co musíte koupit, je paměťová karta micro SD – karta o kapacitě 32 GB postačí při nejvyšší kvalitě záznamu na cca 2 hodiny a 40 minut. Co se týká volitelného příslušenství, asi bych doporučil hlavně držák na řidítka nebo vakuový držák do auta (není to ale nutné, samolepící držáky, dodávané v základu, plní svou funkci dobře).

Praktické zkušenosti s touto kamerkou jsou zatím jen dobré. Líbí se mi její jednoduché ovládání, perfektní je funkce samostatného zapnutí a vypnutí pomocí G – senzoru, který reaguje na pohyb: pokud s motorkou zastavíte, kamera se po chvíli sama vypne a spustí se zase až tehdy, když se motorka pohne. Šikovné taky je, že se dá kamera ovládat i pokud je v robustním vodotěsném pouzdře, nemusím ji tedy pokaždé pro spuštění z pouzdra vyndávat. TFT LCD displej o úhlopříčce 5 cm je krásně čitelný i na přímém slunci a pokud se nedostanu celý den k dobití základní baterie (která vydrží cca hodinu a půl natáčení), dá se odejmout a nahradit externí baterií, která dá další tři hodiny provozu. Kamera nejprve čerpá energii z externí baterie, pak teprve „přepne“ na akumulátor základní, k dispozici je tedy téměř 5 hodin nepřetržitého záznamu.

61tqwUt+pxL._SL1500_

Máme tuhle kameru v redakci teprve chvíli, ale musím říct, že jsme s ní spokojeni. Prostě malá, ale šikovná!

Hmotnost: 85 g / Rozměry: 59 x 43 x 31 mm

MagiCam S70 Action Camera

Hmotnost: 56 g / Rozměry: 59 x 43 x 22 mm

Hmotnost včetně vysokokapacitní baterie : 86 g

MagiCam S70 Action Camera + Displej

Vyšlo v Motorbike 6/2014

 

http://www.aeecams.cz/

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz