fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

REDAKCE TESTUJE: Kabelový zámek Abus Iven Steel-O-Flex 8200

Před krátkým časem jsme otestovali zámek ABUS Granit Detecto. A vzápětí začaly do redakce chodit maily s dotazy, jestli bychom nevěděli o něčem lehčím (přeci jen skoro čtyři kila jsou čtyři kila), o něčem, co by se dalo snadno přepravovat na motorce a přitom bylo kvalitní. Takže jsme zapátrali a dnes tu pro vás máme kabelový zámek Abus Iven 8200.

ABUS-Panzerkabelschloss-Steel-O-Flex-Iven-8200-sch-33a6173f18d046dbb3fd9ff4d97f04b3

Je pravda, že při dnešních minimálních úložných prostorech na motorce se může přeprava velkého a těžkého zámku stát problémem. Tedy pokud nejste majiteli cestovního stroje, osazeného řadou kufrů. Pod sedlo se téměř nic nevejde, a když chcete zámek převážet nějak připoutaný na motorce, třeba na padacím rámu, samozřejmě si nechcete odřít lak nebo chrom. Jasně, můžete ho taky vozit v batohu na zádech, ale to už je čiré zoufalství. Takže k bezpečnostním požadavkům nám přibyl ještě požadavek vhodného obalu, resp. nějakého ochranného pláště.

d__vyr_7555148_8200_steel-o-flex_b

V nabídce značky Abus jsme našli řadu Steel-O-Flex, u které se nám zdálo, že by mohla naše (tedy spíš vaše) kriteria splňovat. Sáhli jsme tedy po zámku Iven Stell-O-Flex 8200. Jde o 25 mm silný kabel, který tvoří ocelové lano, chráněné válečky z tvrzené oceli. Což samozřejmě zaručuje nejen výbornou flexibilitu (díky které smotáte zámek do relativně malého klubíčka), ale i výbornou ochranu proti destrukci – zkuste přepižlat něco, co se vám pod rukama pohybuje. To spíš dřív vzteky dostanete psotník, než se vám to povede. Kvalita lana samozřejmě koresponduje s kvalitou uzamykacího systému, který je opatřen hezkým plastovým obalem. Uvnitř onoho obalu se ale ukrývá ocelový zámek, pevný jako skála, takže zloději je houby platné, když bude do plastu třískat třeba kladivem – zámku samotnému to nijak neuškodí. Za zmínku taky stojí, že tělo zámku má ergonomický tvar kvůli snadnější manipulaci (zámek se vlastně zamyká do tvaru písmene „L“).

Plastový obal zámku ale není jediným ochranným prvkem, celé lano je opatřeno robustním nylonovým pláštěm právě kvůli tomu, abyste si jím nepoškodili při přepravě nebo manipulaci motorku (plášť je vyroben z nylonu, připomínajícího vzhledem karbon, takže navíc i hezky vypadá).

Zámek i s lanem váží pouhých 1362 gramů, tedy při délce lana 85 cm, kterou jsme testovali my (v nabídce je i délka lana 110 cm). Pro úplnost ještě dodáme, že k zámku dostanete dva oboustranné klíče.

Jo, málem bychom zapomněli na bezpečnostní třídu. Ta je u Abus Iven 8200 na stupni 8, což vůbec není špatné.

Zámek seženete na www.abus.cz

Vydání: 10/2015

Text: Ivan „Scoob“ Bezděk

Foto: archiv

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz