fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

REDAKCE TESTUJE: Interphone Powerbank PWB6000

Základem je energie

Interphone Powerbank PWB6000 + nabíječky a redukce Interphone

 

Text: Ivan „Scoob“ Bezděk

Foto: archiv

Telefony, navigace, komunikátory, přehrávače MP3… namátkou jen pár věcí, které jsou pro nás dnes životně důležité. A všechny tyhle nezbytnosti potřebují ke svému fungování energii, která jako na potvoru dojde v okamžiku, kdy ji nemáme jak doplnit.

Interphone_PWB6000_Power_Bank_1_accessori__20598_zoom

Všimli jste si, že telefon se vždycky vybije tam, kde není možnost připojit nabíječku? Že se to nikdy nestane doma nebo v práci, kde na vás zívá ze zdi elektrická zásuvka na každém kroku? Občas mi připadá, že telefon dokonce číhá na to, až ho nebudu moci dobít a jeho baterie, do té doby se pyšnící plným nabitím, se najednou vyčerpá sama od sebe zběsilým tempem. A ještě navíc začne přístroj hystericky poblikávat a plácat už tak mizivou kapacitou energie tím, že co pár vteřin vysílá hlášky typu“Baterie je téměř vybitá! Okamžitě připojte nabíječku! Máte už jen 8%! Máte 6%!“. Chybí už jen, aby oznámil, že když ho hned nepřipojíte ke zdroji, spustí autodestrukci.

Prostě situace na draka.

nastavce v sade 2 powerbanka 1

Pokud jste v autě nebo na motorce, většinou máte šanci dobít přístroj přes autozásuvku na 12V. Jenže ne všechny motorky zásuvku mají, takže je třeba si ji doinstalovat. My jsme tenhle problém řešili na stroji Triumph Tiger 1050 a vybrali jsme zásuvku z nabídky Interphone, která se připojuje na akumulátor motorky, instaluje se na řidítka a je uzavíratelná. Mohli jsme tedy vybrat ještě druhou, taky Interphone, která se opět připojuje na baterii, ovšem na rozdíl od námi vybrané nejde o zásuvku na klasickou „kulatou“ zástrčku (jako je v autech), ale s výstupem 2 x USB. Při té příležitosti jsme pořídili raději i DIN adaptér Interphone z malé motocyklové zásuvky na automobilovou, protože na testovacích motorkách se občas setkáváme právě se zásuvkami menších rozměrů (adaptér se vyrábí i v provedení SLIM). Pro úplnost ještě můžeme dodat, že se vyrábí i DIN adaptér s výstupem 2 x USB.

Interphone_PWB6000_Power_Bank_pack__04992_zoom

Co nás ale nadchlo nejvíc, je powerbanka, neboli záložní baterie Interphone PWB6000 s USB výstupem, ohromnou kapacitou 6000 mAh a napětím 3,7V. Je to vlastně totéž, jako byste sebou nosili malou kapesní elektrárnu. Díky výstupnímu proudu 1A je powerbanka vhodná pro dobíjení komunikátorů a dalších náročnějších zařízení, zároveň telefon (na rozdíl od jiných záložních baterií) dobije stejně rychle, jako kdyby se dobíjel ze sítě. Součástí balení je USB kabel, 5 výměnných koncovek s nejrozšířenějšími konektory (mimo jiné miniUSB a microUSB) a také praktické pouzdro. Powerbanka dokáže krom telefonu dobít i třeba malou kameru nebo foťák (pokud jej lze dobíjet přes USB), což je k nezaplacení třeba při focení nebo natáčení závodů, kdy jsme celý den někde v lese nebo na louce a zdroj elektřiny je v nedohlednu. Samotná powerbanka se nabíjí opět přes USB, třeba z PC, nebo pomocí jakékoliv vhodné nabíječky – třeba telefonní – a má automaticky řízený systém nabíjení, ochranu před zkratem a automatický udržovací režim pro nabitá připojená zařízení. Jak jste na tom s aktuální kapacitou, poznáte podle integrovaných LED diod. Velice šikovná věc, bez které už nedáme ani ránu!

Interphone_PWB6000_Power_Bank_connectors__68121_zoom

p.s. žhavou novinkou Interphone je outdoorová powerbanka PWV9000ADV, bohužel zatím není známo, kdy bude u nás k dostání… Ale už teď víme, že ji musíme mít!

Vyšlo v Motorbike 5/2014

http://www.motointercom.cz/

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz