fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

REDAKCE TESTUJE: Interphone F5 MC

Radikální řez

Text a foto: Ivan „Scoob“ Bezděk

Komunikátory, ještě před časem spíše výjimečný doplněk, se mezi motorkáři rozrostly jak houby po dešti. Nemalou zásluhu na tom má značka Interphone, která rok co rok chrlí buď nové, nebo alespoň zásadně inovované modely. Ovšem tentokrát překonala sama sebe a povedl se jí majstrštyk.

SMB_0259

Ale nebudeme předbíhat. Interkom Interphone máme v redakci už dlouho a – když mám být upřímný – už si ani nedovedu představit, že bych na nějakou delší cestu vyrazil bez něj. Nebudu teď pokrytecky tvrdit, že je to kvůli práci a že cestou vyřizuju zásadní, veledůležité telefonické hovory – naopak, na mašině nemám rád, když musím telefonovat, raději zkontroluju mobil při zastávce a vyřídím to nejnutnější bez helmy na šišce. Interphone vozím hlavně kvůli muzice, případně kvůli komunikaci s dalším jezdcem nebo spolujezdkyní a jsem s ním spokojený. Jednoduché ovládání, čistý zvuk, spolehlivost, výdrž baterky taky slušná.

Logicky jsem tedy byl zvědavý na novinku letošního roku, model F5 MC. Proč? No tím se dostávám k tomu, proč jej pokládám za majstrštyk: F5 MC je totiž kompatibilní nejen s ostatními komunikátory Interphone, ale i s komunikátory jiných výrobců! Jestliže tedy máte doma komunikátor jiné značky a potřebujete druhý kousek (protože jste sbalili holku ochotnou s vámi jezdit, nebo jste naučili svého psa mluvit), nemusíte shánět identický model – F5 MC s vaším stávajícím kecafonem bude spolupracovat díky funkci Anycom. Ale F5 MC toho umí samozřejmě ještě víc, novinkou je třeba možnost vybrat jednotlivé účastníky komunikace bez nutnosti „řetězového spojení“ nebo funkce Song Sharing, která umožňuje sdílené přehrávání hudby například mezi řidičem a spolujezdcem (jde jen o to, abyste neměli rádi metal a vaše partnerka dychnu, to by mohl být problém). Přehrávání muziky jde buď přes Bluetooth, nebo přes audio kabel a AUX vstup. Poslech hudby je přes A2DP (stereo protokol) s funkcí AVRCT (ovládání přehrávače). Prostřednictvím Bluetooth handsfree probíhá i konferenční komunikace pro čtyři motocyklisty a lze k tomuto systému připojit dva telefony. Dosah interkomu je až 1,3 km – pokud dojde k přerušení spojení při delší vzdálenosti, při přiblížení se spojení automaticky zase naváže.

01-065-0932-0_i_02 01-065-0932-0_i_01

Přístroj disponuje též FM RDS rádiem a dá se propojit s motonavigacemi (před propojením je nutné zjistit konektivitu navigace) a má AGC (čili automatické nastavení hlasitosti v závislosti na rychlosti, kterou jedete).

Montáž je jednoduchá jak do integrálních, tak otevřených helem (pro přilby Schubert a Shoei můžete zvolit výbavu headsetů). Nastavení a obsluhy se nemusíte bát, ani pokud nevládnete anglickým nebo německým jazykem, snadnou orientaci v menu vám zajistí vícejazyčný asistent (takže stačí umět třeba svahilsky, jidiš nebo mandarínskou čínštinu a máte vyhráno. Samozřejmě kecám, čeština je v nabídce taky).

SMB_0232

Při běžném využití vydrží jednotka na jedno nabití fungovat až 12 hodin (uvádí se doba hovoru – nevím, nikdy jsem s nikým nemluvil v kuse 12 hodin a už vůbec ne přes interkom. Takže mi nezbývá než věřit. Pohotovostní režim je až 700 hodin). Doba nabíjení jsou tři hodiny a napájecí kabel lze připojit bez nutnosti odpojení headsetu.

SMB_0245

Tak, co napsat víc… že jde o spolehlivou záležitost netřeba zdůrazňovat, kdyby Interphone nefungoval, už dávno bych ho neměl na přilbě, ale odpočíval by zapomenut mezi ostatními krámy na dně nejspodnějšího šuplete mého stolu. Jenže on funguje, ve větru, v dešti, v parném létě, prostě nezmar, se kterým jsem hodně spokojený. A doufám, že vy budete taky.

Vyšlo v Motorbike 4/2014

http://www.motointercom.cz/

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz