fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

REDAKCE TESTUJE: Funkční triko SIXS TS4 PLUS

Best

Funkční triko SIXS TS4 PLUS

 

Pomalu si začínám připadat jako sběratel funkčního prádla, ve skříni už se mi tohoto oblečení za léta ježdění nahromadilo docela dost. Jenže pokud jezdíte vlastně celý rok, vyjma dnů, kdy jsou silnice pod sněhem, jiná možnost ani není.

 

Nebo teda je, samozřejmě se můžete navléct do roláku s vyšitým sobem a pod něj nacpat několik vrstev normálních triček. Jenže pak nejenže dosáhnete proporcí sněhuláka, ale budete jako on i pohybliví. A jak známo, když se nemůžete na motorce hýbat, nestojí jízda za nic.

Tím, jak během let získávám v segmentu funkčního prádla zkušenosti, se bohužel ale zvyšuje i má skepse a dávno už nevěřím marketingovým zaklínadlům, jak zrovna v téhle chvíli, právě tenhle výrobce přišel na revoluční řešení nebo materiál (nejlíp za pomoci výzkumníků z NASA apod.), takže jeho produkt je tím nejlepším, co se dá sehnat a jestli si ho teď hned nepořídíte, bídně chcípnete zimou.

Jedinec, zblblý reklamou, si takovou věc pořídí, aby následně zjistil, že triko od Větví plní funkci stejně, jen s tím rozdílem, že stojí desetkrát míň.

Takže na kecy nedám a řídím se vlastní zkušeností, potažmo zkušeností někoho, komu důvěřuju.

Když jsem tedy dostal nabídku otestovat funkční triko SIXS TS4 PLUS, trochu se to ve mně pralo. Kluky z Ride Hard (www.ridehard.cz), kteří k nám značku SIXS dováží, znám docela dobře a myslím, že nemají důvod chválit něco, co nefunguje, přesto jsem se nemohl ubránit oné nedůvěře.

Ale co, vyzkoušet se má všechno, jdu do toho.

SIXS TS4 PLUS je karbonové tričko s dlouhým rukávem a límečkem, s ochranou proti větru FullFront WindShell Carbon Underwear, která chrání nejen tělo, ale přední stranu rukou. Technologie SIXS Air Shield vytváří mikro vzduchový polštář, který chrání tělo, aniž by způsobil klasický „skleníkový efekt“, který zvyšuje pocení. Tričko umožňuje pokožce dýchat a současně zajišťuje termoregulaci těla v jakémkoliv počasí. Nosí se na tělo, pod svrchní oblečení. Tričko obejme každou část těla a paže a udržuje svěží pocit. Límec ochrání váš krk před náhlými změnami teplot a ofouknutím. Ideální na motocykl, kolo nebo zimní sporty.

Tolik popis výrobce, jen dodám, že triko je vyrobeno z materiálu, složeného z 77% polypropylenu, 15% polyamidu, 5% elastanu a 3% karbonu.

Triko jsem si vzal na sebe poprvé při podzimním testování Hondy ATAS. Venku 4 stupně nad nulou, tedy pro test funkčního prádla ideální podmínky. No…říkám to nerad, ale jestli čekáte, že se dostavil  WOW efekt, čekáte správně. Fakt jsem čuměl, měl jsem na sobě jen tohle triko a přes něj bundu se zimní vložkou a v pohodě. Nebudu tvrdit, že mi bylo vedro, to zas ne, ale taky jsem se nevrátil domů prochladlý. A stejně dobře zafungovalo i při zimní tůře v Jizerkách a ode mě tedy dostává jedničku podtrženou.

Triko SIXS TS4 PLUS není sice zrovna levné, ale s klidným svědomím můžu říct, že se vyplatí. Pro mě je v současné době Best funkčním tričkem – nic lepšího jsem zatím neměl. Jsem zvědavý, jestli ho dokáže něco trumfnout…

 

text: Ivan „Scoob“ Bezděk

foto: archiv

Vyšlo v Motorbike 1+2/2020

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz