fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

REDAKCE TESTUJE: Dámská bunda MBW Goldie

Dámská bunda MBW Goldie

 

Pokud se my, milovníci naháčů a klasiků neztratíme v temném lese diskusí, jestli kůže nebo textil, zažijeme ten dokonalý moment překvapení, jak nepřeberné množství modelů a značek se v kategorii „kožená bunda“ dá najít. Dokonce i tehdy, když parametry zúžíme na „dámská kožená bunda“. No jo, co naplat – kůže je zkrátka přes všechny high-tech materiály a chytré textilie trvalým hráčem na trhu a výrobci si toho patřičně hledí. Kůže je pořád dobrá – nejen pro svoji nadčasovou estetiku a charakter, ale taky pro vůni, typický pocit na omak nebo i typický zvuk, který každý pohyb v ní doprovází. Není vždycky praktická, ale je opravdová. Někdo slavný kdysi řekl, že jediným problémem západní civilizace je možnost výběru a letos na jaře, kdy jsem hledala „tu pravou“, mi tohle pravdivý rčení vytanulo na mysl mnohokrát. Ráda dávám příležitost malým značkám a českým výrobcům, není výjimkou, že věci šité v malých sériích jsou často kvalitnější, než provařené modely slavných značek šité, jak to říct – horkou jehlou. Volba padla na značku MBW – šlo sice trochu o sňatek z rozumu, protože mám s tímhle českým výrobcem vcelku dobrou zkušenost, ale ve finále hodně rozhodoval především vzhled. Tyhle moje parametry splnila právě Goldie, která kombinuje klasický styl a zároveň neotřelý design s mírně provokativním zlatým proužkem. Mě prostě tyhle trochu drzý vintage věci baví.

 

 

U kůže se nakupování „ušáků v pytli“ umí šeredně vymstít, potřebovala jsem bundu vyzkoušet. Naštěstí se mi příležitost sama nabídla začátkem sezony na Motosalonu, kde jsem si s potěšením potvrdila, že se u MBW shodují velikosti s běžným českým konfekčním číslováním a zalitovala, že bunda nejde sepnout s mýma MBW kevlarovýma kalhotama. Pokud bych chtěla spínat oba díly, musela bych si k bundě objednat kalhoty kožené. Nejspíš k tomu výrobce vedou rozdílné vlastnosti kůže a textilu, ale i tak je to maličko škoda.

 

 

1,1 milimetrů široká hovězí useň je u běžných street bund standard, u Goldie umožnuje dostatek volnosti v pohybu a přiměřenou ochranu. I když na první dojem působí trochu „papírově“, je pevná a rovnoměrně pružná. Chrániče jsou zde součástí základního vybavení, ramena a lokty splňují normu CE EN 1621-1, páteřák je jen taková ta pěnová placka, jako dnes ostatně u většiny kožených bund, kde se počítá spíš s místem na tělový chránič celé páteře. Příjemnou samozřejmostí se dnes už stává zimní vložka (u Goldie odepínatelná jedním zipem), zato dvě hodně velké vnitřní kapsy jsou pro mě vítaný a praktický nadstandard. Zpracování hodnotím bez ostychu na výbornou: kvalita švů, trvalost barevného laku a střih jsou jasně výsledkem profesionální práce, jejímž cílem a výsledkem je fajn streetová bunda na denní ježdění a kratší distance, lákající své kupce na příznivou a konkurenceschopnou cenovku. Když přičtu vzhled a styl, vychází mi z toho všeho pro Goldie hodně slušný hodnocení.

 

www.mbw.cz

Vyšlo v Motorbike 11/2017

Text: Judita Dvořáková

Foto: archiv redakce

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz