fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

REDAKCE TESTUJE: Dámská bunda Halvarssons Electra a kalhoty Halvarssons Prince

Pozdrav ze Švédska

Text: Jana Kolací

Foto: archiv

Hezkého oblečení není nikdy dost, zvlášť pokud jste ženská. Ovšem co se týká oblečení na motorku, nejde samozřejmě jen o to, aby bylo hezké, ale taky aby stoprocentně fungovalo.

electra_1_16_P

Pokud si vybírám, v čem budu jezdit, jsou kritéria trochu jiná než u „civilu“. Zatímco u normálního oblečení mi až tak nevadí, že mi občas táhne na záda nebo že jsou džíny trochu těsnější, u motovýbavy chci, aby byla pohodlná, aby mi v ní nebyla zima, ale ani horko, aby nepromokla při prvních dešťových kapkách… no a samozřejmě abych nevypadala jako strašák do zelí. Výrobci to holt se mnou nemají jednoduché a přiznám se, že jsem hodně vybíravá a nekoupím první věc, kterou vidím. Na druhou stranu jsem ochotna si připlatit za kvalitu – pár ušetřených stovek se ve chvíli, kdy se klepu zimou a jsem promočená na kost, opravdu nevyplatí.

Tentokrát jsem si vybrala textilní komplet švédské značky Halvarssons, konkrétně bundu Electra a kalhoty Prince. Halvarssons je součástí společnosti Jofama, která je na trhu už od roku 1926 (!) a je synonymem pro bezpečnost: mimochodem, Halvarssons dodává oblečení pro policejní sbory například ve Velké Británii, Německu a České republice.

Ale zpět k aktuálnímu oblečku.

Bunda Electra je vyrobena z materiálu Polytex, s termoregulační podšívkou a membránou Dryway. Má odnímatelnou podšívku Outlast a lze ji ke kalhotám připnout zipem. Ve zvlášť exponovaných částech je zesílená, samozřejmostí jsou nastavitelné cerifikované CE chrániče a dá se využít i schválený páteřový chránič Converter L2. Dá se říct, že jde o bundu do každého počasí, protože je větru a voděodolná, vysoký fleecový límec je odnímatelný, takže ze „zimní“ bundy se po odinstalaci vložky, límce a při otevření větracích průduchů stává bunda vyloženě letní. Výrobce myslel i na to, že ne všichni mají konfekční postavu, takže lze bundu lehce přizpůsobit přímo na tělo pomocí regulačních pásků v pase, na bocích a rukávech. Bunda má dvě venkovní kapsy a dvě vnitřní, a co je hodně šikovné, je možnost připnutí vesty s reflexními pruhy (která je dodávána zároveň s bundou), takže pokud jedu za snížené viditelnosti, krom standardních reflexních prvků mne chrání navíc i ona.

prince_4_00_P prince_3_00_P

Také kalhoty Prince jsou vyrobeny z materiálu Polytex s membránou Dryway a v podstatě mají stejné vlastnosti, jako bunda – jsou odolné vůči větru i vodě, na exponovaných partiích jsou zesílené – na zadku dokonce kůží, mají odnímatelnou podšívku Outlast (šikovné je, že v přední části má podšívka přesah, takže vám do kalhot nenateče přes zip), regulační pásky jsou pod koleny a u kotníků. Samozřejmě se dají nastavit kalhoty i v pase (a mají zde slušný rozsah, takže vás nějaký ten centimetr zimních tukových zásob navíc nerozhází). Společně s nimi jsou dodávány i odnímatelné šle, neboli kšandy, na stehnech najdete ventilační otvory. O pasivní bezpečnost se starají reflexní švy.

Co osobně velice oceňuji, jsou stavitelné chrániče, jen málo věcí dokáže být tak protivných, jako když vám nesedí chrániče na kolenou a nedá se s nimi nic dělat. Chrániče pak nejenže neplní svou funkci, ale navíc dřou a dokážou jízdu (i případnou chůzi) pořádně znechutit. Což není případ Halvarssons Prince. Mimochodem, kalhoty se dodávají i v rozšířené velikosti, případně s delšími či kratšími nohavicemi.

prince_1_00_P

Díky podzimnímu počasí, které bylo ještě na začátku tohoto roku, jsem už měla možnost vyzkoušet tenhle komplet v praxi a musím říct, že jsem nebyla zklamána. Ani kalhoty ani bunda nepromokly, přestože mě cestou z vyjížďky chytil déšť – v zájmu objektivity ale musím napsat, že se nejednalo o žádný brutální lijavec. V každém případě mi ale nebyla zima (je znát, že Skandinávci o zimě vědí své) a jsem zvědavá, jak to bude fungovat v létě. Ale vzhledem k tomu, že Halvarssons patří mezi značky uznávané, věřím tomu, že i v horkých měsících budu spokojená.

electra_2_16_P

Vyšlo v Motorbike 1+2/2014

http://www.halvarssons.cz/

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz