fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

REDAKCE TESTUJE: Bunda Neo a kevlarové rifle Joe od MBW

Poruč větru dešti

Text: Pavel „Pajinex“ Suk

Foto: archiv

Mé motocyklové začátky provázela až neurotická obava ze zmoknutí. Nezapomenu totiž na pětiminutový ceďák, po kterém se cesta z fakulty v Ústí domů do Jizerek změnila v desetistupňovém „teple“ v očistec. Riflový obleček a kotníkové farmy byly totiž durch.

neo-black--1-w neo-black--2-w

Po dva týdny jsem si užíval neskutečnou rýmu, doprovázenou zánětem dutin a přitom proklínal kamarádovo rčení, že normální jedinec, cituji „nemá v hlavě žádný dutiny“. A protože většinu času na motorce trávím díky testování supersportů a naháčů v kůži a loni jsem v kombinéze zmoknul snad osmdesátkrát, nebo naopak se několikrát málem uvařil v přeplněném centru Prahy, hodně jsem uvítal nabídku na test textilní bundy Neo a kevlarových jeansů Joe od českého výrobce, firmy MBW. Vzpomínám si na její začátky a nabídku několika produktů, která se v průběhu pár let rozšířila raketovou rychlostí. Dneska si ze širokého sortimentu výrobce z Hluboké nad Vltavou musí vybrat opravdu každý. Bunda z řady Lime s matrixovým názvem Neo se nabízí ve dvou barevných provedeních, na mne zbylo to méně výrazné, černošedé. Z čeho všeho je model ušit, si prosím najdi na stránkách firmy, já se zaměřím na uživatelskou zkušenost. První moje textilní bunda v motocyklově dřevních dobách vážila snad pět kilogramů. Neo mě zaujala při vědomí dvou odepínatelných vložek velmi nízkou hmotností. Jelikož jsem ji dostal před testem ve Španělsku, amputace termovložky se jevila býti prozřetelnou. Druhá, větru a vodě odolná membrána Dry-Tek i z výše uvedených důvodů v bundě zůstala. A po pravdě, ve španělských horách představovala tahle kombinace ideál a zima mi zalezla jen za nehty kvůli perforovaným sportovním rukavicím. Troufnu si říci, že pokud nejezdíš celoročně, zůstane termovložka ve skříni. Díky různým stahovákům bunda nikde neodstává a fajn je i nastavitelný, měkký nákrčník, který hladce zaleze pod helmu a netáhne ti na mandle. Do spešl kapsy na mobil lze uložit pouze menší, klasické modely, Galaxy S5 tam fakt nedostaneš. Po sjezdu dolů k moři se značně oteplilo a vhod přišly větrací zipy, které lze díky rozměrným jezdcům snadno ovládat i v rukavicích. Neo dokonce zaujala našeho průvodce, ex PR manažera Valentina Rossiho Davida Dewa, který se ptal, co je to za výrobce a odkud. Po mé odpovědi uznale pokýval hlavou, jako že pěkný.

kj-joe--1-web

Kevlarové rifle Joe jsou vyrobeny z tkaniny DENIM a podšity aramidovou textilií. Výrobce je popisuje jako lehké gatě do horkých dní, ale jsou plně vybavené vkládacími chrániči, které jsem u předchozích džín musel ne zrovna levně dokupovat. Navíc lze polohu kolenních chráničů výškově nastavit, což není vůbec k zahození. Pět kapes, z toho jedna na zip, představují nadstandard stejně jako dvojí zapínání v pase. Když si po vydatném obědě člověk jedno povolí, hned je mu líp na světě a při odchodu tam, kam i císařpán musí pěšky, mu při opomenutí gatě potupně hned nespadnou ke kolenům. A protože nechci na biku vypadat jako žokej s nohavicemi v rajtkách, hodně jsem ocenil pružné ukončení nohavic, které v pohodě přetáhnu i přes poměrně široký vršek sportovních bot.

_vyrp12_3249neo-red--4-w kj-joe--4-w

Za co dát téhle zdařilé kombinaci mínusové body? Sorry, ale nevím. Propracovaná, vodě odolávající bunda, která neprofoukne, neváží metrák a vše funguje, jak má. Navíc chrániče jdou snadno vyjmout. Snad jen, že mi mohli dát tu s tou červenou kombinací… Ke gatím už nemám vůbec žádnou připomínku. Tím spíš, když vezmu v potaz, že tenhle vychytaný komplet pořídíte dohromady za necelých pět litrů.

Vyšlo v Motorbike 9/2014

https://www.mbw.cz/

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz