fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Red Bull 111 Megawatt – vítězem Jonny Walker

Po delší pauze způsobené zraněním se vrátil Jonny Walker k závodění a ihned vyhrál závod v extrémním enduru Red Bull 111 Megawatt. Je to jeho druhé vítězství v řadě v tomto prestižním závodě.

Britský jezdec zvládl na své KTM nejlépe zajet 3 kola na mokré, extrémně náročné trati v uhelném dolu v okolí města Belchatow v Polsku. Jonny to ovšem neměl vůbec jednoduché, protože druhý v pořadí Mario Roman ze Španělska na motocyklu Husqvarna měl na Walkera v cíli ztrátu pouhé 3 vteřiny.

Jonny Walker:„Je to skvělé opět závodit! Posledních pár měsíců pro mě byly velmi těžké, protože jsem musel doléčit zranění nohy ze závodů Superendura. Byl bych spokojený s umístěním na podiu, takže vítězství je pro mě obrovským úspěchem!“

jonny-walker

Třetí ročník závodu Red Bull 111 Megawatt byl hodně ovlivněn počasím. V noci před závodem silně pršelo a trať byla oproti minulým ročníkům značně pozměněna. Už během úvodního kola odstoupilo ze závodu mnoho jezdců.

Jonny Walker:„Místy byla trať opravdu velmi rozmáčená. Pískové výjezdy byly neskutečně měkké a chvílemi to byla opravdu loterie. Chtěl jsem nasadit tempo a vytvořit si náskok, ale být prvním jezdcem, který najíždí stopu v kopcích bylo často nevýhodou. První kolo bylo trochu chaotické, ale do druhého kola se už vyjely stopy a jelo se lépe. Druhé kolo jsem jel takticky a snažil se neudělat chybu. V druhé polovině posledního kola jsem se snažil tahat co to šlo a podařilo se mi vyjet menší náskok, ale věděl jsem, že závod se rozhodne v posledním kopci.“

Pod poslední kopec přijel Walker s náskokem okolo 100 metrů před Mario Romanem, který zajel výborně poslední kolo a získal tak šanci na vítězství. Jonny jel tento výjezd poměrně bez problému, ale přesto se mu Roman dokázal přiblížit na vzdálenost několika metrů.

start-megawatt

Jonny Walker:„Věděl jsem, že mám trochu náskok, ale přitom Mario není moc daleko. Nevěděl jsem jak blízko je, až jsem ho najednou spatřil přímo za mnou. Věděl jsem, že poslední kopec bude rozhodující. Bylo důležité přijet pod tento kopec ve vedení, ale částečně to byla také trochu nevýhoda. Kadopádně to pro mě dopadlo skvěle a já jsem moc šťastný.

Mario Roman měl na konci závodu smíšené pocity, protože dokázal stlačit náskok vedoucího Walkera na pár metrů, ale bohužel pro něj skončil „až“ druhý. Španěl byl v přímém souboji s několika jezdci během prvního kola, kdy si jezdci stále vyměňovali pozice ve výjezdech a sjezdech, ale podařilo se mu neztratit kontakt s vedoucím jezdcem a v závěru se vydal k útoku.

Mario Roman:„Druhé místo je skvělý výsledek, protože jsou tu všichni top jezdci. Na konci závodu to byl závod mnou, Jonnym a Wadem. Měl jsem dobrý start, ale potom jsem se připletl do hromadného pádu. Kopce byly dnes velmi náročné, protože byly extrémně měkké. S výsledkem jsem velmi spokojený.“

roman

Podium uzavíral Wade Young na motocyklu Sherco. Přes špatný start a následnou sprchu písku od jezdců před ním se Young dokázal probojovat z umístění okolo 10.místa do závěrečného boje o vítězství.

Wade Young:„Nepodařil se mi ideálně start, ale nakonec závod dopadl dobře. Jel jsem tentokrát na trochu slabším motocyklu a v některých kopcích mi trochu scházel výkon. Určitě si nemohu stěžovat na umístění v TOP 3. Kopce byly extrémně měkké a tím byl závod o to těžší. Jezdci v čelní skupině to měli těžké, protože vyjížděli stopu. V posledním kole jsem se cítil skvěle a podařilo se mi ujet jezdcům za mnou. V jednou dlouhém výjezdu jsem se musel otočit a právě tam měl předjeli Jonny a Mario. Třetí místo beru jako úspěch.“

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz