fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Ráj či peklo? Ondřeje Ježka čeká závod v Malajsii

Malajsie, Sepang, Kuala Lumpur. Místa, které mají ve světě motorsportu zvuk a do závodní mapy světa se zapsala určitě nesmazatelně. Ovšem Sepang a tím pádem i Malajsie však jsou rovněž i místem, které dost jezdců v lásce nemá. Hlavně kvůli fyzické zátěži ze strany počasí. Je jedno zda se jedná o vydatné deště, či spalující vedro doprovázené vlhkostí srovnatelnou s prádelnou. Po víkendu jste zkrátka nejen mokří, ale i „vycucání“ jak bonbón. Ondřej Ježek se však na cestu k dalšímu závodu mistrovství světa Supersportů v Malajsii vydal s vervou sobě vlastní.

I přesto, že tam ještě nikdy nestartoval, snažil se český závodník po sedmém místě z Imoly, momentálně devátý jezdec průběžné klasifikace šampionátu, na malajské dobrodružství řádně připravit. Ať už to bylo studiem archivních záznamů závodů či na Playstationu. A protože jeho ambice a cíle jsou neustále se zlepšovat, odcestoval do zelené džungle palmových lesů již s několikadenním předstihem kvůli dostatečné aklimatizaci, jejíž součástí bylo i drobné cestování poznávání asijské kultury a okolí. Nicméně od zítřka se již bude muset plně koncentrovat jen a výhradně na závodní aktivity, neboť by zcela určitě rád nejen minimálně zopakoval, ale třeba i vylepšil své dosavadní maximum z předešlého závodu. I vy můžete na dálku držet palce, ale také sledovat celé dění okolo šestého závodu sezóny přímo u televizních obrazovek.

Ondřej Ježek:
„Po posledním závodě v Imole jsem se doma příliš neohřál. Hned v pátek jsme vyrazili do malajského Johoru na aklimatizační pobyt. Snem mého dědy, který mě společně s kamarády na cestě do Malajsie doprovází, bylo navštívit Singapur. Musím říct, že je to nejkrásnější město, které jsem kdy navštívil. Vše neuvěřitelně upravené a hlavně čisté. Jen pro představu, za pohození odpadku nebo nedopalku na zem hrozí pokuta 5000 dolarů! Dále jsem navštívil okruh v Johoru, kde se v roce 1998 jela velká cena. Okruh se zapsal do historie zejména tím, že tam Gino Borsoi přímo na trati přejel kobru. Také jsem si dával velký pozor, kam šlapu, trať je opravdu uprostřed džungle.
V Sepangu jsem nikdy nezávodil, nicméně na závodní víkend se ohromně těším. Přes dvacet let sleduji závody MS z Malajsie v televizi, ale až teď jsem se sem konečně dostal. Našemu týmu se tu vloni docela dařilo, takže věřím, že motocykl bude fungovat a zajedu tu další výrazný výsledek. Zejména bude důležitá akcelerace a maximální rychlost na dlouhých rovinách.“

Časový harmonogram víkendu:
(uváděno ve středoevropském letním čase)

Pátek 13.5.2016
5:30-6:30 Volný trénink 1
8:45-9:45 Volný trénink 2

Sobota 14.5.2016
5:15-5:30 Volný trénink 3
8:30-8:45 Superpole 1
8:55-9:10 Superpole 2

Neděle 15.5.2016
5:00-5:15 Warm up
8:20 Závod (od 8:15 živě na Eurosportu 1)

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz