fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Představení týmu Peugeot MC Saxo Print

V německých Drážďanech a sídle generálního partnera týmu – tiskárnách Saxo Print jediný český zástupce ve třídě Moto3 Jakub Kornfeil oficiálně představil svou stáj.

 

Po ranní tiskové konferenci se jezdci společně s týmem přesunuli do centra Drážďan před operní scénu Saské státní opery. Po týmovém focení na tomto krásném místě saské metropole se program vrátil zpět do sídla Saxo Printu. Tým oficiálně před zraky svých partnerů představil své jezdecké složení a personální obsazení. Saxo Print Peugeot Motorcycles pod vedením manažera Therrella Thiena ve spolupráci s Prüstel GP vstoupí do sezóny 2017 na strojích Peugeot, dodávaných indickým koncernem Mahindra. Třiadvacetiletý Jakub Kornfeil tak ve své osmé sezóně v Grand Prix bude navazovat na dosud neúspěšnější rok své kariéry. V roce 2016 nasbíral celkem 112 bodů a na své konto si při Velké ceně Malajsie připsal své již třetí pódiové umístění. V novém dobrodružství #84 bude sdílet svůj box s teprve patnáctiletým Finem Patrikem Pulkkinenem, kterého známe z RedBull MotoGP Rookies Cupu. V pozici šéfmechanika na stroji Jakuba uvidíme ostříleného matadora z paddocku Grand Prix Toniho Gruschku. Bude to už příští týden, kdy budeme svědky prvního ostrého porovnání s konkurencí. Na okruhu Jerez de la Frontera totiž vypukne oficiální testování tříd Moto3 a Moto2.

Kornfeil1

Jakub Kornfeil: „Když jsme loni v Misanu s Therrellem jednali o možné spolupráci, byl to z mé strany možná určitý risk vzhledem k tomu, jakou má Mahindra u mnoho jezdců pověst. Já v tom ale naopak viděl velkou příležitost. Po prvních testech naopak můžu zodpovědně říct, že Mahindra je konkurenceschopný motocykl s velkým potenciálem. Přes zimu udělalo jejich vývojové oddělení velký kus práce a já jsem přesvědčený o tom, že to bude dobrá sezóna. Toto dobrodružství určitě nebudu podstupovat sám. Krom týmu za mnou stojí také můj dlouholetý partner Redox Slovakia. Ten nad touto novou cestou nezaváhal ani vteřinu a já mám velkou radost, že jsme v tom opět spolu. Neméně velký dík patří také všem ostatním sponzorům a partnerům, bez kterých, jak víme, závodit v žádném případě nelze.“

Kornfeil2

Kornfeil3

Text a foto :TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz