fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Představení KTM RC 390 2016 na RC CUP MEDIA CHALLENGE v Modeně

Jako důkaz schopnosti převést zkušenosti a nové technologie získané ve světě motorsportu do sériově vyráběných strojů se rakouský výrobce KTM rozhodl představit svoji nově upravenou KTM RC 390 světovým novinářům během unikátního závodu „RC CUP Media Challenge“.

rc4

Dvacítka novinářů zastupujících 10 států přijela na autodrom v Modeně v Itálii , kde zástupci KTM představili své supersporty a nabídli jim také možnost vyzkoušet si ostrou CUP verzi jejich modelu RC 390.

rc7

KTM RC 390 CUP je celosvětově dostupná verze motocyklu, určeného výhradně pro použití na závodních okruzích v celosvětové sérii pohárových závodů, ale také perfektní volbou pro všechny generace jezdců preferujících sportovní motocykly.

Změny u RC 390

 rc3

Již téměř dvouleté působení RC 390 na silničním trhu odráží pro rok 2016 pokračující vývoj a investování KTM do tohoto výrobku. Změny jsou soustředěny především na zlepšení v oblasti pohodlí, všetranné použitelnosti a plnění norem Euro 4 tak, aby nedocházelo ke ztrátě výkonu.

Stabilní, sportovní a lehký rám zůstal spolu s kyvnou vidlicí pro rok 2016 nezměněn a je opět perfektně doplněn jednoválcovým motorem o objemu 373.2cm3, který dosahuje výkonu 44 koní a váží 36kg. Pro zlepšení ovladatelnosti je nově použita antihoppingová spojka, větší přední kotouč a nastavitelné páčky přední brzdy a spojky.

Konvenční, z boku uchycený výfuk s katalyzátorem uvnitř tlumiče nahradí předchozí výfuk vedený spodem. Zvýšení komfortu je dosaženo díky lepšímu polstrování sedla jak jezdce tak spolujezdce spolu s větším zrcátky s integrovanými blinkry.

rc2

Rychlejší jízda – RC 390 CUP

rc9

Ruku v ruce s důležitým vývojem produkčních motocyklů přidá rakouvská fabrika „na otáčkách“ také co se týče závodní verze RC 390 CUP. Od samého začátku v roce 2014 je tento model používán v dobře zavedených mezinárodních závodech, kde slouží jako nástroj k rozeznání, podpoře a nastrtování nové kariéry generace budoucích motocyklových závodníků. Od té doby bylo vytvořeno již více než 500 kusů modelu RC 390 specifikace CUP, účastnících se šampionátů v Německu, Holandsku, Velké Británii, USA, Mexiku a ve Finsku a v roce 2016 se objeví také ve Francii a Itálii.

rc1

S možností objednávek modlu CUP u dealerů KTM po celém světě spolu s nabídkou dalších speciálních dílů z řady Powerparts, nastal konečně čas umožnit novinářům „brousit kolena“ na moderním okruhu v Modeně a vyzkoušet si vysoce kvatlitní okruhoé speciály doplněné řadou vychytávek z doplňkové řady KTM PowerParts.

rc6

Při prokazování svých jezdeckých a taktických dovedností během unikátního závodu „RC CUP Media Challenge“ byl v jednotlivých týmech potřeba také týmový duch. Čest všem zúčastněným a gratulace pro vítězný tým ve složení Renaud Amand z belgické redakce MaxxMoto a Sam Fleming z americké redakce Road Racing World.

rc8rc11rc5

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz