fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Před 10 lety jel Ondra Ježek v Misanu premiérový světový závod, teď by rád zase slavil bednu

Po šestém a čtvrtém místě z posledních dvou závodů v Doningtonu a Portimau čeká českého motocyklového jezdce Ondřeje Ježka šestý podnik sezony v Misanu. Na italském okruhu zažil jezdec týmu TripleM by Barni Racing Ducati před deseti lety svou velkou světovou premiéru, nyní by se rád ve Světovém poháru Superstock 1000 zase postavil na stupně vítězů.

JygGkryd9-EgmWCBqcF3o9RBvXe7tHZghJBMAENCvn4,XzWpLfiWG1TnNhVtleg1J9HYlOSTNhY5WUldyCCSX-o

Ondra vyrazil směr Misano v úterý večer se svou sestrou a ve středu odpoledne už byli oba v depu. Český jezdec po čtvrtém místě v Portimau hodně pracoval na fyzické kondici a věří, že to přinese své ovoce.

„Cítím se nyní lépe než před 14 dny v Portimau. Bude se to hodit. Vypadá to, že bude opět velké vedro. Misano je pro mě speciální v tom, že jsem tu přesně před 10 lety jel svůj první světový závod, toho času ve třídě Superstock 600. I když tenkrát se jezdila ještě původní obrácená varianta trati,“ zavzpomínal Ondra.

Nejlepší výsledek zajel Ondra v Misanu vloni. Přesto má čtvrté místo poněkud hořkou pachuť. „Závod jsem měl dobře rozjetý, jezdil jsem rychlá kola a zrovna jsem se chystal předjet dva soupeře a posunout se na druhé místo. Jenže závod byl ukončen červenou vlajkou. Byl jsem docela naštvaný,“ připomenul Ondra loňský závod a na závěr přidal i vtipnou historku.

OB5D2353

„Jednou jsme se tu načerno koupali po zavírací době v místním bazénu. Měl jsem nějaké tušení a odešel pryč dříve než ostatní. A bylo to v pravý čas, protože za pár minut borci utíkali, sec jim síly stačily. Naháněla je totiž ochranka,“ uzavřel povídání před Misanem Ondra. V pátek jsou na programu volné tréninky v 8:45 a 13:15, sobota nabídne třetí trénink od 9 hodin a kvalifikaci od 16:55. V neděli se nejprve jede warm-up od 9:30, hlavní závod startuje v 14:15.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz