Skip to content

Pneumatiky Pirelli ovládly GP Belgie v Lomellu

Kevin Strijbos (MXGP) a Max Anstie (MX2) zvítězili v Lommelu, Tim Gajser, který skončil celkově na 5.místě zůstává bezpečně ve vedení třídy MXGP. Jeffrey Herlings, který je stále mimo kvůli zranění bezpečně vede třídu MX2.

Velice těžká písečná trať v Lommelu opět prověřila jezdce a jejich motocykly během 14.závodu FIM MS v Motocrossu 2016. Jezdci kteří používají pneumatiky od firmy Pirelli se mohli spolehnout na to, že přední pneumatika SCORPION™ MX32™ Mid Soft 80/100-21 a zadní pneumatika SCORPION™ MX Soft 410 jim pomůže vypořádat se s náročným písčitým povrchem, který je na belgické trati pověstný. Obě tyto pneumatiky zajistily italskému výrobci pneumatik ovládnout podiová umístění v obou třídách.

Kevin Strijbos zvítězil celkově ve třídě MXGP na své Suzuki. Tento Belgičan stejně jako většina jezdů v této třídě zvolil zadní pneumatiku SCORPION™ MX Soft 410 110/90-19 a poprvé v této sezoně zvítězil. Stejné pneumatiky Pirelli pomohly také Maxi Naglovi na motocyklu Husqvarna k celkové druhé pozici i přes pád ve druhém závodě. Dobrý závod zajel také Antonio Cairoli na své KTM SX-F 350, na které startoval teprve ve druhém závodě. Cairolimu se podařilo vybojovat celkové třetí místo před Jeremy Van Horebeekem. Na pátém místě skončil Tim Gajser a šestý Shaun Simpson, když pouze tito dva jezdci zvolili zadní pneumatiku SCORPION™ MX Soft 410 120/80-19. Glen Coldenhoff z týmu KTM byl celkově na 7.pozici. Gajser zůstává pohodlně ve vedení MS s náskokem 103 bodů před Cairolim.

Strijbos

Jeffrey Herlings vynechal kvůli zranění druhý závod po sobě a přihlížel tomu, jak si ostatní jezdci užívají své místo na výsluní. Také ve třídě MX2 používali všichni jezdci z TOP3 pneumatiky Pirelli. Belgie byla svědkem prvního vítězství v sezoně pro Maxe Anstieho, který na své Husqvarně zvítězil v obou jízdách. Celkově druhý skočnil Jeremy Seewer na Suzuki a třetí Petar Petrov na Kawasaki. Po závodě v Belgii je již jasné, že ve třídě MX2 získá titul mistra světa jezdec používající pneumatiky značky Pirelli, když v posledních 4 závodech se bude rozhodovat mezi Herlingsem, Seewerem a Jonassem.

Anstie

Také v závodech Evropského šampionátu zaznamenala společnost Pirelli velký úspěch, neboť Bas Vaessen zvítězil v závodě třídy EMX250, zatímco Jago Geerts a Mike Kras získali tituly mistra evropy ve třídách EMX125 a EMX300.

Příští víkend jezdci zavítají do švýcarského Frauenfeldu, kde bude konat 15.závod MS na zcela nové trati.