fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Pirelli Diablo Rosso III

Během 1. evropské zastávky MS Superbiků na španělském okruhu MotorLand Aragón byla představena nová řada pneumatik Pirelli Diablo Rosso III. Jedná se o pneumatiky, které posouvají výraz „sportovní“ o level dál. Tyto pneumatiky byly vyvinuty na závodní dráze a poskytují kombinaci vysoké přilnavosti při sportovní jízdě spolu s dlouhou životností.

Vybraní novináři měli možnost v neděli shlédnout závody a během několika následujících dnů otestovat novou řadu pneumatik Pirelli. Testy probíhaly jak na 5 km dlouhém závodním okruhu MotorLand Aragón, kde jezdci mohli ocenit jízdní vlastnosti nových pneumatik v náročných podmínkách, tak na silnicích v běžném provozu v blízkosti tohoto závodního okruhu, kde se ukázala všestrannost těchto pneumatik. Díky proměnlivému počasí bylo možné pneumatiky otestovat jak na suchém povrchu, tak se přesvědčit o vysoké kvalitě těchto pneumatik také na mokrém asfaltu.

Modelová řada Diablo Rosso III je přímým nástupcem řady Diablo Rosso II, avšak posouvá laťku sportovní jízdy ještě o kus výše. Pneumatiky byly navrženy a vyvinuty tak, aby se co nejlépe doplňovaly s nejnovějšími výkonnými motocykly, které jsou vybaveny nejnovějšími technologickými vymoženostmi. Pneumatiky Diablo Rosso III těží z vývoje a know-how, které získala firma Pirelli během posledních 12 let jako oficiální dodavatel pneumatik pro seriál MS Superbiků.

pirelli1

Vývoj supersportovního segmentu

 V posledních letech dochází k nárůstu nově registrovaných motocyklů v kategoriích naháč a supersportů. Tyto segmenty prošly a stále prochází jak designovým tak technologickým vývojem a tyto motocykly se stávají stále výkonnějšími a jsou vybaveny řadou nových systémů jako například kontrola trakce. Spolu s tím se také mění požadavky motorkářů na pneumatiky. V dnešní době už nestačí, aby byla pneumatika pouze sportovní, ale musí zaručovat všestrannost, která bude zaručovat výborné jízdní vlastnosti jak za sucha, tak za mokra spolu s dlouhou životností.

Řada Diablo – jednička na trhu

 Pneumatiky řady Diablo vždy skvěle zastupovaly značku Pirelli ve světě sportovních pneumatik pro motocykly. Tato řada byla uvedena na trh v roce 2002 a od té doby se tedy může pyšnit dlouholetými zkušenostmi a řadou vítězství ve srovnávacích testech v nejprestižnějších magazínech a také řadu vítězství v závodech na mezinárodní úrovni. Také řada výrobců si vybírá pneumatiky řady Diablo pro obutí svých sériově vyráběných motocyklů.

Zrození řady Diablo Rosso III

 Pirelli je oficiálním dodavatelem pneumatik pro všechny třídy MS Superbiků od roku 2004 a minulý rok bylo potvrzeno prodloužení této spolupráce až do roku 2018, čož je zatím rekordní doba, po kterou jeden dodavatel zásobuje celý motocyklový šampionát na mezinárodní úrovni. Z toho také plyne silná spolupráce mezi týmy a jejich jezdci a společností Pirelli. Tato řada pneumatik je inspirována mottem společnosti, „We sell what we race, we race what we sell“ – ve volném překladu, Prodáváme to, s čím závodíme a závodíme s tím, co prodáváme. Pirelli se podařilo přenést zkušenosti získané v tomto šampionátu do běžného provozu, protože design pneumatik a některé použité patenty a technologie jsou totožné s těmi, které se používají v seriálu MS.

Silné stránky řady Diablo Rosso III a výhody pro motorkáře

 Hlavní technické charakteristiky řady Diablo Rosso III jsou:

  • dvousložková směs zadní pneumatiky s vysokým obsahem siliky, zaručující vysoký grip za všech okolností
  • profil pneumatik odvozený přímo od závodních pneu
  • Nový vzorek běhounu odvozen od Diablo Supercorsa, ale modifikován pro lepší použití na silnici a speciálně na mokré silnici.

Výše zmíněné skutečnosti mají vliv především na:

  • skvělou přilnavost nejen za sucha, v minulosti se společnost Pirelli pyšnila skvělou přilnavostí na suchém povrchu, nyní díky novým materiálům a zkušenostem, které získala společnost i v jiných segmentech trhu s pneumatikami se řadí také mezi špičku co se přilnavosti na mokrém povrchu týče
  • dlouhou životnost pneumatik při zachování nejvyšší kvality po celou dobu používání

Využití pneumatik Diablo Rosso III

 Tato nová řada pneumatik uspokojí i ty nejnáročnější jezdce, kteří chtějí pneumatiky,které skvěle drží a také dlouho vydrží, a kteří občas chtějí na silnici zažít stejné vzrušení, jako jezdci na závodním okruhu. Pneumatiky Diablo Rosso III nejsou určeny pouze pro majitele naháčů a supersportovních motocyklů, ale také pro majitele sportovních cestovních motocyklů, kteří využívají svoje motorky jak na krátké sportovnější vyjížďky, tak na dlouhé výlety se svými spolujezdci, ale také chtějí tu nejlepší kvalitu.

Směs pneumatik

 Zadní pneumatika obsahuje dvě směsi, konkrétně na bocích je použita směs pro vysokou přilnavost k vozovce pro perfektní grip v zatáčkách a zbylých 20% směsi tvoří centrální část pneumatiky, která zajišťuje dlouhou životnost a spoustu najetých kilometrů. Toto uspořádání zajišťuje skvělou přilnavost a jezdec se nemusí bát opírat do zatáček jako na závodním okruhu.

Přední pneumatika obsahuje pouze jednu směs s vysokým obsahem siliky. Rozhodnutí nepoužívat dvě směsi v přední pneumatice je založeno na přímé zkušenosti inženýrů z Pirelli, kteří dospěli k závěru, že pro přední pneumatiku je nejlepším řešením použití pouze jedné směsi pro zachování co nejlepší odezvy od předního kola.

pirelli2

Dostupnost pneumatik

 Pneumatiky Pirelli Diablo Rosso III budu jsou k dostání v následujících rozměrech:

Přední

110/70 ZR 17 M/C 54W TL

120/60 ZR 17 M/C 55W TL

120/70 ZR 17 M/C 58W TL

Zadní

150/60 ZR 17 M/C 66W TL

160/60 ZR 17 M/C 69W TL

180/55 ZR 17 M/C 73W TL

180/60 ZR 17 M/C 75W TL

190/50 ZR 17 M/C 73W TL

190/55 ZR 17 M/C 75W TL

200/55 ZR 17 M/C 78W TL

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz