fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Ondřej Ježek je připraven na svou první 24hodinovku!

Ondřej Ježek je spolu s týmovými kolegy Karlem Hanikou a Davidem Perretem připraven vrhnout se do úvodního závodu nové sezóny mistrovství světa vytrvalostních závodů EWC. Jezdci českého týmu Mercury Racing, jedoucího na stroji značky BMW, odstartují do závodu tuto sobotu v 15 hodin. Na francouzském okruhu Paula Ricarda se vydají na náročnou jízdu trvající 24 hodin, během níž si budou předávat společný motocykl. O výsledcích závodu rozhodne připravenost jezdců, stejně jako týmová strategie zvolená pro bleskové zastávky v boxech, tankování nebo výměnu pneumatik.    

Ondřej Ježek se představil v barvách týmu Mercury Racing, kterému se v předchozí sezóně podařilo vybojovat výborné celkové 5. místo v MS a zároveň se stát nejúspěšnějším nezávislým týmem šampionátu, už v posledním závodu uplynulé sezóny 2017/2018, při osmihodinovce v Suzuce. „V Japonsku jsem poprvé absolvoval vytrvalostní závod. Teď mám před sebou svou první 24hodinovku. Moc se těším, i když je mi jasné, že to bude dost náročné. Teoreticky bychom měli každý ujet 9 stintů po 50 až 55 minutách. Pro dobrý výsledek je třeba v každé části jet na maximum. Předpokládám, že nejpernější chvilky přijdou nad ránem,“ říká Ondřej Ježek.

 

Hned po závodu v Suzuce Ondřej začal na vytrvalostní závody intenzivně trénovat. „Připravoval jsem se na motorce, na kole, na jetsurfu, jednou jsme se v rámci společného tréninku projeli s Karlem Hanikou. Myslím, že jsem připraven dobře, teď už se budu snažit před závodem jen pořádně vyspat,“ popisuje předstartovní přípravu Ježek. Jezdci už jsou v místě konání závodu a mají za sebou testovací den, čtvrtek a v pátek jsou věnovány kvalifikacím. Tým Mercury Racing, vedený Viktorem Nossem, musel krátce po první testovací jízdě opustit 4. jezdec, Angel Rodriguez, účast mu znemožnilo nedoléčené zranění nohy.

Týmy v rámci sezóny vytrvalostního šampionátu čekají dvě 24hodinovky, kromě Bol d‘Or ještě závod v Le Mans, a tři 8hodinovky, Slovakiaring, Oschersleben a Suzuka.

Závod 24 h Bol d´Or bude v přímém přenosu v sobotu a v neděli vysílat stanice Eurosport 2 v časech: 15 – 19 h., 21 – 01 h., 7 – 15 h, takže se motorističtí fanoušci můžou těšit na pořádnou porci víkendové zábavy.

Další informace na:

www.ondrejjezek.com

www.facebook.com/ondrejjezek37

www.instagram.com/ondrejjezek37

 

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz