fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Ondra Ježek skončil v Misanu až osmý. Nechápeme, co se stalo, zlobil se

Po vynikajícím druhém místu v kvalifikaci a parádních výsledcích z tréninků se chtěl český motocyklový závodník Ondra Ježek rvát o další umístění na stupních vítězů. V Misanu mu ale nebylo přáno. Místo aby jezdil na špici, musel sledovat, jak nejrychlejším jezdcům prostě nestačí, ani když jede s ohromným rizikem. Výsledkem bylo osmé místo a pád v průběžném hodnocení Světového poháru Superstock 1000 na čtvrtou příčku.

JygGkryd9-EgmWCBqcF3o9RBvXe7tHZghJBMAENCvn4,XzWpLfiWG1TnNhVtleg1J9HYlOSTNhY5WUldyCCSX-o

„Jsem naštvaný, zklamaný a smutný,“ odpověděl český jezdec týmu TripleM by Barni Racing Ducati na otázku, jak vnímá osmé místo. Závod v Misanu byl šestým podnikem sezony a osmé místo je Ondrovým nejhorším výsledkem.

69gara-4340

„Nechápeme, co se stalo. Musíme to pečlivě zanalyzovat. Ztrácel jsem od startu, ale myslel jsem si, že to bude lepší, že se třeba v druhé polovině chytnu. Ale prostě to nešlo,“ popisoval smutně s tím, že takový propad v závodě oproti tréninkům a kvalifikaci nepamatuje.

V kvalifikaci sice Ondra měl po sérii rychlých kol pád, ale motorka byla jen odřená a měla ulomená řídítka a stupačku. Samotného jezdce pak pouze trochu bolel kotník. Přesto právě tento pád může být příčinou tohoto výsledku.

69gara_DSC_1566

„Nevím, je to možné. Třeba se tam při tom pádu stalo něco, co jsme nedokázali odhalit a na co jsme nepřišli. Ale těžko říct. Sedneme k tomu a musíme to vyhodnotit. Každopádně je to velká škoda. Měl jsem po dlouhé době velký fanklub. V trénincích i kvalifikaci jsem tvrdil muziku a v závodě takováhle katastrofa. Když mě předjel Bergman, měl jsem chuť zajet do boxů,“ uzavřel povídání Ondra.

Na špici úřadovalo italské trio Lorenzo Savadori, Raffaele De Rosa a Roberto Tamburini. V tomto pořadí také tito Italové protnuli cílovou čáru. V průběžném pořadí Světového poháru Superstock 1000 je na čele Savadori, druhý je Tamburini a na třetí místo se posunul De Rosa, který na bramborovou příčku odsunul právě Ondru Ježka.

69grid-1582

Jezdce teď čeká několikaměsíční pauza, protože další závod hostí až ve druhé polovině září španělský Jerez.

Více informací naleznete na www.erinac.com. Veškeré novinky pak sledujte také na Facebooku www.facebook.com/ondrejjezek69 a Twitteru https://twitter.com/OndraJezek.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz