fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Oliver König z týmu Five Two Racing zvítězil v Evropském šampionátu Stock 250

3Team Five Two Racing se se svým jezdcem Oliverem Königem zúčastnil druhého podniku evropského šampionátu třídy STOCK 250. Závody se konaly na okruhu Pannoniaring v Maďarsku. Po pátečních trénincích se Oliver cítil dobře a byl velmi spokojen i s nalezeným nastavením motocyklu. V sobotní kvalifikaci si vyjel druhé místo na startovním roštu ve své třídě a páté celkově.

 

V závodě se po velmi dobrém startu usadil na prvním místě a během dvou kol si vyjel 6ti sekundový náskok. Bohužel ve třetím kole přišel po drobné chybě pád a Oliver se do závodu vrátil na 9. místě, po stíhací jízdě v následujících kolech se probojoval na třetí místo a snažil se atakovat místo druhé. V této fázi závodu přišel pád jezdce před Oliverem a závod byl zastaven. Oliver tak byl klasifikován na třetím místě, na kterém projel cílem v předchozím kole.

OBY_0280

V nedělní kvalifikaci se jelo na osychající trati na mokrých pneumatikách takže se žádné časové zlepšení ani neočekávalo a pozice na startu se neměnila. Po výborném startu se usadil na prvním místě stíhán italským jezdcem Manuelem Torrinim se kterým celý závod o vítězství bojovali. Nakonec jsme se mohli radovat z premiérového prvního místa a na stupních vítězů si díky Oliverovi poslechnot českou hymnu.

2

Po druhém závodním víkendu je tak Oliver na druhém místě evropského šampionátu se ztrátou jednoho bodu na Itala Manuela Torriniho.

Tým o víkendu nereprezentoval jen Olive, ale na motocykl se opět posadil i manager teamu a Olivera trenér Lukáš Pešek, který se zúčastnil závodů ve třídě superbike. Lukáš se v pátek a sobotu primárně věnoval nastavení motocyklu, které se mu podařilo nalézt a v nedělním závodě si dojel pro druhé místo, kdy rychlejší byl pouze rakouský závodník Roland Resch jedoucí s podporou výrobce motocyklů BMW.

1.

Další závod se koná 19.-21.6. v chorvatské Rijece

V Motorbike držíme palce mladému nadějnému závodníkovi a budeme vás průběžně informovat o jeho reprezentaci České krve v motosportu ;-)

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz