fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

OffROAD Maraton Trstěnice

Trstenice_logoPoslední prověrka před dobřanskou 24 hodinovkou

Třetí závod OffROAD Maratonu se přesouvá již tutosobotu 16. května do motokrosového areálu Svatého Víta v Trstěnicích poblíž Mariánských Lázní. Motorkáři a čtyřkolkáři změří síly ve druhé letošní tříhodinovce, na automobily čeká pětihodinovka. Pro všechny vozy na čtyřech kolech jde o poslední testování před 24hours OffROAD Maraton Dobřany, který proběhne v červnu. Posádky ladí své stroje a naplno se chystají do bojů, které odhalí poslední nedostatky a pomalu začnou tvořit taktiku do nejprestižnějšího závodu sezony. Do trstěnických soubojů již tradičně nastoupí i dakarští závodníci.

OffROAD Maraton Trstěnice začíná v 7:30 závodem čtyřkolek na tři hodiny. Počet strojů na startu byl měl opět atakovat 90. Budou přítomni již tradiční favorité: Michal Vágner z Region racing teamu, který se svým těžkým Can-Amem vede průběžnou tabulku absolutního pořadí. Ale v patách mu jsou se sportovními stroji Zdeněk Tůma (THF racing team) a Martin Miřejovský (Teamu Max 2). V 11:00 zabojují o své třetí body v sezoně motorkáři. Závodníci v jedné stopě na Moravě trhli rekordní účast v počtu 160. Uvidíme, jak tomu bude v západních Čechách. Konkurence mezi závodníky je obrovská. Nestor endura Lubomír Vojkůvka z VYPE racing teamu měl v prvních dvou kláních problémy a rád by konečně prorazil smůlu. Ta se zatím vyhnula lídrům Rudolfu Lhotskému (MRG SP Moto) a Danielu Galiovi (RD racing). Výtečně jede také Michal Tesařík z Golem sportu.

V obou závodech dospělých startují zároveň i starší junioři, letos podruhé na celých 60 minut. Mezi 14:30 a 15:30 předvedou své offroadové umění děti a mladší junioři na jednodušší trati. V 16:00 se posádky vozidel všech kategorií vydají do pětihodinového boje. Zatím nejvíce ujetých kilometrů mají na kontě WINGS team s Broučkem nad dva litry následováni Autocentrem Luňák se speciálem do dvou litrů a tradičně skvěle jedoucím Offroad centrem Jase v kategorii Amatér. Nebude chybět ani KB System offroad team, který si již brousí zuby na šestý vítězný titul z 24 hodinovky v Dobřanech a Trstěnice využije kromě závodění i jako skvělý trénink. Na dobřanské klání se chystají také dakarští borci Josef Macháček v bugině a Jaroslav Valtr, který kromě osobní přípravy na Dakar 2016 předává letité zkušenosti za volantem jeepu svým dvěma synům.

03_Trstenice_16_5_15_RGB

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz