fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

OffROAD Maraton opět míří do Janovic

Druhý závod OffROAD Maratonu se jede v sobotu 22. dubna v Janovicích nad Úhlavou. Do klatovského okresu se vytrvalostní seriál vrací opět po roce. Tamní offroadová trať je oblíbená mezi závodníky terénních motorek, čtyřkolek i aut. Po tradičně nejpočetnějším úvodním klání sezony se opět očekává slušná účast ve všech kategoriích. Motorkáři i čtyřkolkáři absolvují letošní první tříhodinovky. Auta letos poprvé pojedou pět hodin trvající závod.

SMB_0506
OffROAD Maraton v Janovicích začíná v 7:30 startem motorek na tři hodiny. V 11:00 se do stejně dlouhého klání pustí čtyřkolkáři. V obou závodech jedou i starší junioři svých 60 minut.
Dvouhodinovka motorek a čtyřkolek byla v úvodním Šiklově mlýně pro mnohé prvním rozjezdem sezony po zimní přestávce. Stroje v jedné stopě ovládl talentovaný mladý jezdec Matěj Macháček ze SM racing teamu, kterého následoval výborný soutěžák Lubomír Vojkůvka z Vype racing teamu. Řady opět po roce úspěšně provětral Daniel Galia, absolutní vítěz OffROAD Maratonu 2015.
V přední linii čtyřkolek bude opět loňský mistr Martin Miřejovský z Teamu Max 2, ale také 16letý Radek Porš (Haruda Quadpoint Racing Team – CZauto), který v Janovicích zvítězil absolutně. Porazit ho jistě bude chtít Juraj Varga z Varga Motorsports teamu, kterému na Porše chyběla pouhá jedna sekunda. Ve výborné formě se ukázal i lídr silných 4×4 Michal Vágner z týmu Čtyřkolky Tišnov, který na prvním klání zvítězil.
Mezi 14:30 a 15:30 se na jednodušší trati předvedou děti a mladší junioři. A v 16:00 zaburácí motory všech automobilů, které svedou 5hodinový boj. Na ty se těší například loňští mistři Valtr offroad team, KB Systém offroad team i početná skupina bugin, kterou v Janovicích navzdory problémům s technikou dovedl do cíle jako první Rostislav Plný z RP Interieru.

SMB_0979
O seriálu OffROAD Maraton
Seriál extrémních vytrvalostních závodů aut, motorek a čtyřkolek je složen z osmi klání v ČR. Pořádá ho 24 hours agency, spol. s r.o. Jedná se o otevřené mistrovství. Motorkáři a čtyřkolkáři jedou závody dlouhé dvě, tři a čtyři hodiny, auta čtyři, pět a deset hodin, přičemž vrcholem závodního umění je 24hodinovka v Dobřanech, která letos v červnu odjede svůj 19. ročník. OffROAD Maraton sdružuje závodníky od dětských po veteránské kategorie. 17 let se na tratích letos budou prohánět auta, 14 let motorkáři se čtyřkolkáři a 10 let děti a junioři. Více na www.Offroadmaraton.cz.

text:TZ

foto:Archiv

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz