fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Odhalení vítězů konstruktérské soutěže dealerů Yamaha 2015

Léto odstartovalo společně s první konstruktérskou soutěží dealerů Yamaha. Iniciativa následovala obrovský úspěch kampaně Yamaha’s Yard Built, kde nejlepší světoví výrobci motorek na zakázku předělávali motorky z řady Sport Heritage. Právě na základě toho se evropští dealeři Yamahy rozhodli přestavět motorky Yamaha, které by konkurovali těm, které vytvořili ti nejlepší. Do projektu se zapojilo 41 ambiciózních dealerství, která upravila stroje z řady Sport Heritage.

2015_YAM_YBDC_EU_CUSTOM_STA_002

Jakmile byly motorky zhotoveny, více než deset tisíc fanoušků z celé Evropy hlasovalo pro 41 motorek, abychom zjistili vítěze pro každou ze čtyř kategorií. Vítězné SR400, XJR1300, XV950 a VMAX byly vystaveny v celé své kráse v září na Glemseck 101 v Německu po boku nejlepších zakázkových strojů.

2015_YAM_LibertyYam_FR_CUSTOM_ACT__003

„Tento projekt byl velkým potvrzením toho, že custom scéna je opravdu na živu a že se rozrostla po celé Evropě díky našim dealerům,“ komentoval událost Yamaha Motor Europe Product Manager Shun Miyazawa. „Finální výsledky byly ohromující, některé úchvatné stroje by se nemuseli stydět vedle ani vedle strojů nejlepších konstruktérů. Především se však ukazuje, že motocykly z řady Sport Heritage jsou perfektním základem pro personalizaci. Mnoho strojů bylo postaveno s originálními doplňky Yamaha a ukázalo se tak, že s trochou představivosti si můžete vytvořit vlastní „zakázkovou“ motorku s jedním ze strojů z řady Sport Heritage i bez toho, abyste museli zasahovat do rámu stroje. Možnost individualizace se tak ještě více přiblížila koncovým zákazníkům.“

Kategorii VMAX vyhrálo dealerství z Francie – Liberty Yam, které ve své kreaci vzdalo hold legendární francouzské ikoně Yamahy JCO Café-Dragsterem postaveným v černo-žlutých barvách k 60. výročí. Kategorii XJR1300 vyhrálo německé dealerství Motorrad Klein, uhrančivý, závody inspirovaný stroj s viditelným odkazem k závodnické hvězdě WSB – Noriyuki Haga.

2015_YAM_YBDC_EU_CUSTOM_STA_001

Vítězná motorka kategorie XV950 přijela z portugalského dealerství Yamaha Motor 7 s fantastickým vzhledem inspirovaným scramblerem a ve dvou barevných schématech. Nakonec tu máme vítěze SR400 ze španělského dealerství Motor Madrid – klasický café racer z populární řady SR.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz