fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Od královédvorského na TT Isle of Man

V pátek 17.3.2017 proběhla ve Dvoře Králové beseda „Od Královedvorského okruhu až na TT Isle of Man“ s jezdci Michalem Indi Dokoupilem a Veronikou Hankocyovou.

Na besedu, kterou vedl známý motoristický komentátor Václav Svoboda, dorazilo okolo 250 diváků, takže se podařilo v kulturním zařízení Hankův dům zaplnit celý sál. Kromě obou zmíněných jezdců se besedy zúčastnil i bývalý závodník Petr Civín, předseda divize přírodních okruhů CAMS, pořadatel závodu v Dymokurech, ale v neposlední řadě také loňský návštěvník legendárního ostrova Man. Ve velmi příjemné atmosféře nebyla nouze o zábavné momenty, zajímavé postřehy i vážná témata.
Na závěr besedy nechyběla hodnotná tombola věnovaná partnery týmu a partnery této akce.
Indi také vydražil svoji loňskou kombinézu pro charitativní účely, takže výtěžek celé akce putoval nejen na podporu kamarádů závodníků, co rozdávají nevyléčitelně nemocným dětem radost jako klauni, ale také Pečovatelské službě města Dvůr Králové nad Labem.

Beseda_9
Celou besedu, která byla přenášena online na FB stránce firmy K2 moto můžete shlédnout ZDE

Ve druhé části večera byl také představen nový česko-britský tým K2 moto racing by Longshot, který se letos zúčastní hned se třemi jezdci těchto závodů:

Tandragee (Severní Irsko)
Cookstown (Severní Irsko)
Northwest 200 (Severní Irsko)
300ZGH Hořice (Česká Republika)
TT Isle Of Man (Velká Británie)
Zlatý Kahanec Těrlicko (Česká Republika)
Armoy (Severní Irsko)
Ulster Grand Prix (Severní Irsko)
Manx Grand Prix/Classic TT (Velká Británie)
Macau (Čína)

ManxGP_3

Třetím jezdcem týmu je mladý Brit Forrest Dunn #87, který bude startovat na motocyklech Honda CBR 1000 RR a Kawasaki ZX6-R. Prioritou je pro něj nepochybně start na Tourist Trophy, ale jako nováček se předvede i u nás v Hořicích.
„Mým cílem je letos získat umístění Top15 na NW200 a zajet dobrý čas na TT, tedy cokoliv nad 122mph. Na Ulsteru bych byl rád do první dvacítky. Také se velmi těším na Armoy a další irské národní podniky, kde budu nováčkem, takže se mám co učit. Bude to můj první rok v profi týmu, takže se na to moc těším a věřím, že se nám všem povedou dobré výsledky a zároveň se u toho i pobavíme. Těším se na závody do Čech, protože tam jsem se vždycky chtěl podívat, a také se těším na spolupráci s Michalem a Veronikou, protože si budeme moci předávat zkušenosti.

Psi_zkusebni

Veronika Hankocyová #53 je v týmu druhým jezdcem a měla by se letos kromě třídy Supertwin na stroji Kawasaki ER6-F představit nově i ve třídě Supersport, kde bude mít k dispozici Kawasaki ZX-6R, a Yamahu YZF-R6. Nejdůležitějším momentem sezony bude pro Veroniku start na Manx Grand Prix na ostrově Man.
„Letošní rok je zlomový a doufám, že to proběhne bez ztráty kytičky. Prvním zásadním úkolem je adaptovat se na šestistovku, což není zrovna v prostřední irskýho nebo českýho roadracingu nic snadnýho, takže neočekávám vůbec žádný výsledky, ale budu se snažit celou sezonu zlepšovat. To hlavní, na co se ale teď maximálně soustředím, je start na nejtěžším okruhu světa, Manx Grand Prix. O minulém víkendu jsem absolvovala školení nováčků přímo na Manu a cítím se teď o něco jistěji a dokonce odhodlaněji. Nejlepším instruktorem pro mě byl rozhodně bývalý závodník a vítěz TT Nick

ManxGP_1text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz