fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Nové BMW R 1200 GS – ještě vhodnější pro všechny typy terénu!

„BMW GS“ je  synonymem pro univerzální motocyklové potěšení již více než 35 let: „GS“ ztělesňuje ideální kombinaci turistiké jízdy na dlouhé vzdálenosti, dynamiky a off-road schopnosti. To platí zejména pro motocykly BMW GS s plochou twin boxer motorem. Jsou to perfektní společníci v extrémních podmínkách, pokud jde o zkoumání nejvzdálenějších koutů země.

p90235542_highres_the-new-bmw-r-1200-g

Unikátní celková koncepce R 1200 GS se svým charakterem praktičností a silným vysokým točivým momentem motoru vzrušuje velké množství fanoušků motocyklů po celém světě. Není náhodou, že tento motocykl dominuje svém tržnímu segmentu již řadu let a je nejvyšší řadou prodávající se od BMW Motorrad modelu. S novými R 1200 GS, BMW Motorrad rozšiřuje portfolio GS a to nejen v podobě dodatečných optimalizací produktů, ale také prostřednictvím dalšího možného rozšíření vlastností motocyklu. Poprvé mohou zákazníci dodat BMW GS výraznější dotek endura nebo význačný styl, aby vyhovoval jejich preferencím použití. K objednání je v balíčků Rallye nebo Exclusive.
p90235544_highres_the-new-bmw-r-1200-g
Nejoblíbenější cestovní enduro na světě, R 1200 GS je nyní optimalizován v celé řadě oblastí. Navržen je pro ještě větší všestrannost než dříve a to proniká do předem neznámé šíře vlastností, od dynamického výkon přes pohodlí k adekvátnímu off-road stylu. To je způsobeno selektivní zlepšení, mnoha nových funkcí a v neposlední řadě hodně expandoval v programu volitelného vybavení a příslušenství.
p90235504_highres_the-new-bmw-r-1200-g

Boxer motor s novým katalyzátorem je přizpůsoben tak, aby byl v souladu s požadavky EU4.

 Běží jako předtím vzduchem/vodou chlazený boxer s výkonem 92 kW (125 koní) při 7 750 otáčkách za minutu a maximálním točivým momentem 125 Nm při 6 500 otáčkách za minutu, nová R 1200 GS má nyní změněn katalyzátor a nový stav dat pro řízení motoru, aby splňoval nejnovější požadavky EU4. V modelu 2017 již došlo k přidání vibrační klapky na výstupním hřídeli převodovky a revizi pohonu a převodové hřídele.

 

p90235672_highres_the-new-bmw-r-1200-g

Jezdecké režimy jako volitelný prvek s dynamickou kontrolou trakce DTC a nové HTC – pro snažší rozjezdy do kopce.

Pro individuální přizpůsobení preferencí jezdce, nové R 1200 GS nabízí dva jízdní režimy „Rain“ a „Road“ jako standard ve spojení s automatickým řízením stability ASC pro optimální trakci. Jako volitelná výbava je vychytávka ze závodu. Nové R 1200 GS může být doplněno o jídní režim “Riding Modes Pro” a stávající řežimy jsou  “Dynamic” and “Dynamic Pro”, “Enduro” and “Enduro Pro” stejně dynamická kontrola trakce DTC , což umožňuje ještě efektivnější a bezpečné zrychlení zejména v náklonu.

p90235627_highres_the-new-bmw-r-1200-g

Jízdní režimy „Dynamic Pro“ a „Enduro Pro“, jsou aktivovany pomocí kódované zástrčky, nabízejí také možnosti přizpůsobení, které umožňují upravit charakter motocyklu. Ostatní prvky „Riding Modes Pro“ jsou nově zabudovaný asistent rozjezdu do kopce, ABS pro ještě větší bezpečnost při brzdění, a to i v náklanu a dynamické brzdové světlo, což je účinnější při upozornění, že motocykl je brzdění.

p90235619_highres_the-new-bmw-r-1200-g

Asistent  ESA „Next Generation“ s plně automatickou funkcí samočinnou regulací výšky karosérie.

Zcela nový rozměr bezpečné jízdy, výkon a komfort je zpracováván s volitelným BMW Motorrad Dynamic ESA „Next Generation“: zde se tlumení automaticky přizpůsobuje situaci v závislosti na jízdě a manévrech, je tam také automatická funkce samonivelace ke kompenzaci při všech stavech zatížení.
p90235494_highres_the-new-bmw-r-1200-g

Pevný sportovní podvozek pro off-road nadšence pro R 1200 GS Rallye.

Balíček Rallye máte k dispozici z výrobního závodu u nového R 1200 GS, které mají být optimalizovány pro ambicióznější off-road použití. Off-road výkon se výrazně zvýšil v důsledku zvýšené rychlosti pružiny („tvrdší odpružení“), delší pružinové vzpěry a rozšířené cestovní pružiny.

p90235614_highres_the-new-bmw-r-1200-g

Nové laky a styling ve třech atraktivních variantách.

Zatímco základní konstrukce a design R 1200 GS se dochovala v nové verzi, je optimalizovaná ergonomie v oblasti kolen zajištěna je dále zlepšená off-road vlastnost, zatímco více špičaté kontrasty, nové nátěry a dva volitelné balíčky zařízení Rallye a Exclusive zdůrazňují výrazné talenty R 1200 GS ve svých odlišných formách. Detaily byly vyladěny na předním blatníku a ve středu krytu předního kola a malé aerodynamické deflektory, známé jako křidélka, přidaly dotek aerodynamické dokonalosti. Nasávání vzduchu a boční palivová nádrž byly nově navrženy taky s dotekem lehkosti. Nový styling byl aplikován také na vzduchové potrubí, chladičích a dalších prvcích, které buď jsou vybaveny pozinkovaným povrch, nebo jsou vyrobeny z nerezové oceli (Rallye a Exclusive).
p90235601_highres_the-new-bmw-r-1200-g
Off-road charakter nového R 1200 GS je zvláště zdůrazněn ve verzi Rallye. Lak – modrá metalíza, přes malované deco prvky na bocích palivové nádrže v BMW Motorsport barvách a rám v modrém jdou ruku v ruce s černým lakem pohonné jednotky vytvořené v nejsportovnější sériové výroby GS všech dob.

p90235599_highres_the-new-bmw-r-1200-g

Samotná přítomnost R 1200 GS Exclusive je zdůrazněna pomocí palivových bočních nádrž obložení panelů v měsíční kovové matné s jasnými malovanými deco prvky přes, přední kolo s krytem centrální palivové nádrže v ledové čokoládové metalice a rámu dohotovenými v achátově šedě-kovovém matu. Černé hnací ústrojí a brzdové třmeny zlaté jako rafinovaný kontrast.

p90235535_lowres_the-new-bmw-r-1200-g

Přehled highlightů nového BMW R 1200 GS:

  • Motor boxer s novým katalyzátorem a přizpůsoben tak, aby splňoval požadavky EU4 při nezměněném výkon 92 kW (125 koní) při 7 750 otáčkách za minutu.
  • Nový vzhled s vizuálně zvýšenou robustností.
  • Výraznější styl a atraktivní barevné varianty.
  • Ještě více možností ergonomie s četnými výšky sedadla a variant sedadel.
  • Výrazně širší rozšíření modelových variant ve vztahu k základním provedení z rafinovaného R 1200 GS Exkluzivní až R 1200 GS Rallye pro jezdce s off-road aspirací.
  • R 1200 GS Rallye – nová verze s přídavnými produkty: Rallye sedadla, sportovní čelní sklo, chladič s chráničem rámu, široké enduro stupačky a cross-paprsková kola, stejně jako profesionální sportovní podvozek s volitelnými pneumatikami s výlisky.
  • Inovativní funkce, jež nabízí nejnovější generace Dynamic ESA: v automatickém režimu útlum a automatickým pozastavením samonivelační pro nový zážitek z jízdy.
  • Riding Modes Pro s DTC, Hill Start Control a nové přizpůsobitelné režimy Modi Dynamic Pro a Enduro Pro jako volitelné prvky výbav z výroby.
  • Nové volitelné příslušenství, jako je ochrana válců konzole, Topcase pro dvě helmy a off-road ochranné díly, stejně jako chránič chladiče a chrániče rámu.

p90235537_lowres_the-new-bmw-r-1200-g

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz