fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Nové BMW C evolution – inovativní e-mobily na dvou kolech

Již léta, se zde vyskytovaly drastické změny v poptávce po jednotlivých konceptech mobility, a to zejména v městských aglomeracích. Neustále se rozšiřující objem dopravy, rostoucí náklady na energii a stále přísnější omezení CO2 ve vnitřním městském provozu – to jsou problémy, které elektricky poháněná vozidla nemusí řešit. V návaznosti na strategii BMW Group a udržení rovnoběžnost s odvětvím automobilového průmyslu BMW, se BMW Motorrad přesunulo do oblasti elektrické mobility ve velmi rané fázi už v roce 2012 s předložení přesvědčivého dvoustopého stroje ve formě evoluce C e-skútru.

p90229622_lowres_the-new-bmw-c-evolut

S novým BMW C evolution,  které bude v budoucnosti dostupné  ve dvou variantách  – verze Long Range a Evropská verze, která splňuje požadavky na řidičský průkaz A1 – motocykly BMW nyní pozvedají laťku v e-skútrech na novou úroveň. Představují novou generaci baterií, které se již používají v současném BMW i3, obsah baterie byl značně rozšířen. Světová premiéra se uskuteční na Mondial de L’Automobile, Paříž 2016.

p90229628_lowres_the-new-bmw-c-evolut

A co víc, nový dobíjecí kabel s menším průměrem je nyní zahrnut do standardního verze. Nové volitelné příslušenství, jako je držák na smartphone také ukazje, že  existuje mnoho způsobů, jak přizpůsobit BMW C evolution uživatelům.

p90229629_lowres_the-new-bmw-c-evolut

V novém C evolution Long Range je konstantní výkon 19 kW (26 koní), což je o dost více než u předchozího modelu – 8 kW (11 koní), přičemž dojezd byl značně rozšířen na cca 160 kilometrů. Maximální rychlost je 129 km / h (elektronicky omezeno).

p90229559_lowres_the-new-bmw-c-evolut

Pro řidiče s průkazem verze A1 (pouze Evropa), má nové „C-éčko“ výkon 11 kW (15 koní). Zde je dojezd zhruba 100 km, s maximální rychlostí 120 km / h.

Dynamická barva v Ionic stříbrné metalíze a elektrizující zelené. V neposlední řadě, nové BMW C evolution vstoupí do záře reflektorů s rafinovaným vizuálním vzhledem. Obě verze nového C evolution jsou k dispozici v novém laku Ionic stříbrná metalíza a elektrizující zelená v kombinaci s kontrastní barvou kovově černé. Byly přidány také nové grafické designy do obložení středového tunelu ve verzi Long Range. Je již k dispozici v Německu, Francii, Itálii, Španělsku, Velké Británii, Švýcarsku, Rakousku, Nizozemsku, Belgii, Lucembursku, Portugalsku, Irsku a Číně, prodej C evolution má být zahájen také v USA, Japonsku, Jižní Koreji a Rusko.

p90229580_lowres_the-new-bmw-c-evolut

Přehled specialit:

 • Inovativní elektrický pohon přes hnací ústrojí kyvné vidlice s e-motorem s chladicí kapalinou, ozubeným řemenem a planetovou převodovkou.
 • Výrazně zvýšený dojezd vzhledem k rozšířené bateriových článků – kapacita 94 Ah (dříve 60 Ah)
 • Long Range verze: 19 kW (26 koní) konstantní výkon a 35 kW (48 koní) maximální výkon, maximální rychlost 129 km / h, s dojezdem cca 160 km
 • Evropská verze pro řidiče s průkazem A1: 11 kW (15 koní) konstantní výkon a 35 kW (48 koní), maximální výkon, maximální rychlost 120 km / h, s dojezdem cca 100 km
 • Inteligentní rekuperace v dobíhající režimu a při brzdění
 • Standardní nabíjecí kabel s menším průměrem
 • Možno nabíje kratší dobu
 • Synergické efekty s automobily BMW a elektrická pojistka dle standardů automobilů
 • Hybridní podvozek s hbitým ovládáním a to díky nízko položenému těžišti
 • Výkonný brzdový systém s ABS
 • Rozsáhlá škála standardních funkcí, včetně multifunkčního panelu TFT přístrojů, LED světel pro denní svícení, LED ukazatele směru, několik druhů jízdních módů, couvací asistent a kontrola kroutivého momentu (TCA)
 • Nové barvy Ionic stříbrná metalíza a elektrizující zelená
 • Luxusní detaily, jako například tónovaní čelního skla a barevné švy sedadel

p90229588_lowres_the-new-bmw-c-evolut

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz