fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Nová Yamaha Yard Built XV950 ‚Speed Iron‘ podle Moto di Ferro

Yard Built šel s dobou – dostal kovové zpracování pomocí Moto di Ferro jako XV950 „Speed ​​Iron „.

2016_YAM_XV950MOTODIFERRO_EU_CUSTOM_ACT_002

Nejnovější Yard Built Yamahy je opravdovou italskou šelmou, lovecký styl konstrukce s decentním provedením designu ukazuje skutečnou hutnickou zručnost. Moto di Ferro Yard Built XV950 „Speed ​​Iron“ je kreativní vynález italského stavitele Marco Lugato.

Marco je jedním z těch budovatelů, kteří mají skutečně olej v krvi a jezdí již od útlého věku. Prvně jezdil off-road a poté i jako profesionální silniční závodník, jeho renomé je tedy naprosto bez poskvrny. Po kariéře v závodění, probíhající několik let, následně zdokonaloval svou dovednost v různých dílnách Moto di Ferro (Iron Motorcycle) a nakonec v jedné z nich vznikla v roce 2009 dílna na budování motorek, o které se Marcovi ani nesnilo.

2016_YAM_XV950MOTODIFERRO_EU_CUSTOM_STAT_001

Spolupráce s Yardu Built přišla po setkání na Wheels & Waves mezi Marcem, produktovým manažerem Yamaha Motor Europe – Shun Miyazawou a marketingovým koordinátorem – Cristian Barellim. Vzali si velké sousto – vyměňovat si nápady a projíždět navzájem své motocykly před schválením, byla pro navázání spolupráce nutnost. Poté byla vybrána a dodána XV950 a projekt byl na světě.

„Když jsme se setkali a mluvili ve městě Biarritz s Marcem, bylo jasné, že jsme sdíleli stejnou vášeň a lásku pro motocykly,“ komentoval Cristian Barelli. „Jedním z nejdůležitějších aspektů pro nás, když zvažovali Moto di Ferro, jestli budou spolupracovat na tomto společném dílu bylo to, že Marco neuvažuje jen o  jednorázové výrobě jednoho ojedinělého stroje, ale o konceptu, na jehož základě  se může stavět XV950 pro mnoho zákazníků . Marco ukázal maximální nadšení pro XV950 a já jsem opravdu spokojený se „Speed ​​Iron“, má jasnou konstrukci Moto di Ferro, při zachování jednoduchosti a výkonu XV950, je to krásná motorka, na které je stále velmi zábavné a obohacující jezdit, a je potenciálně dostupná širokému publiku jezdců Yamahy, kteří ji mohou vlastnit. „

2016_YAM_XV950MOTODIFERRO_EU_CUSTOM_STAT_004

Koncepce „Speed ​​Iron“ pochází z Marcovi vášně pro rychlost. Chtěl vytvořit motocykl se silnými designovými prvky v kombinaci s měkkými liniemi. Silné pneumatiky byly důležité, ale ne na úkor sjízdnosti. Tyto silné pneumatiky jsou obalené kolem krásného ráfku Borrani a s předním zavěšením dostanete odhalené VMAX vidlice.

Ručně vyráběné hliníkové nádrže a zadní část sedadla snižují váhu a jako doplňky jsou ručně vyráběné boční hliníkové panely. Přední brzdové kotouče se zvětšily na 320mm a těží tak z VMAX měřidla pro správnou brzdnou sílu. Acewell tachometr poskytuje právě správné množství dat pro jezdce a výfuk Arrow přidává zvukový doprovod.

2016_YAM_XV950MOTODIFERRO_EU_CUSTOM_ACT_001

Různé jiné prvky dotahují vzhled, včetně stupaček Tarozzi a činky LSL. Ručně vyráběný zadní rám nastavuje jasnou linii přes kolo, aftermarket světlomety a brzdová světla integrovaná do blinkrů, udržující vše super čisté a uhlazené.

Skvělá zpráva pro majitele XV950 je, že Marcovi vize jsou takové, aby různé části ze „Speed ​​Iron“ stavby byly k dispozici tak, aby si každý mohl vytvořit svou vlastní italskou zakázku, nebo ještě lépe dát své XV950 do rukou Marcovi a nechat si ho to udělat podle sebe.

2016_YAM_XV950MOTODIFERRO_EU_CUSTOM_STAT_003

Pro více informací o Moto di Ferro navštivte jejich webové stránky: www.motodiferro.com

Nebo webové stránky: www.yamaha-motor.cz.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz