fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Nejlepší juniorští jezdci KTM předvedli neuvěřitelnou show na Světovém finále KTM RC CUP na Silverstonu!

Vůbec první světové finále KTM RC CUP se konalo na okruhu Silverstone v Anglii 3. a 4. října, kde se mezi sebou utkali nejlepší z nejlepších juniorských jezdců RC390 z deseti různých zemí.

Dva osmi-kolové závody přilákaly pozornost všech z Britského Superbike šampionátu na historický okruh Grand Prix, kde se utkalo 24 jezdců na úplně stejných motorkách RC 390, se kterými se jezdilo na maximum. Závodní strategie se zde neobjevovaly, jelikož se hvězdy zítřka museli předvést slipstreamingem, prudkým brzděním a předjížděcími manévry.

KTM RC CUP World Final start_KTM RC 390 Cup_Silverstone 2015

Během víkendu bylo v KTM Village, kde se utvořila úzká komunita jezdců, k dispozici mnoho zkušených světových závodníků, jako například Colin Edwards, Jeremy McWilliams, Steve Plater či Chris Fillmore, aby předali své vědomosti a zkušenosti nováčkům či neznalým tratě Silverstone.

KTM RC CUP World Final riders_Silverstone 2015

Djim Ulrich, 15 let, Nizozemsko, se stal celkovým vítězem. Začal druhým místem v prvním závodě a poté pokračoval výhrou v závodě druhém. Jako odměnu za svou snahu vyhrál zbrusu novou motorku KTM RC 390 a koučování jezdci z RedBull KTM Moto3.
Ulrichovi šlapal na paty vítěz prvního závodu – 13 letý Sean Kelly z Floridy, který závodí v Mexickém RC CUP, jelikož je moc mladý na to, aby závodil v MotoAmerica RC CUP. Třetí skončil Braeden Ortt, 15 let, který byl třetí v prvním závodě a druhý v druhém závodu. Kanaďan také skončil celkově třetí v MotoAmerica RC 390 CUP.

Ulrich_Ortt_Schultz_podium_World Final Silverstone 2015

Ve výsledku 24 jezdců z deseti různých zemí, z nichž sedm má svou vlastní RC CUP sérii (Finsko, Německo, Itálie, Nizozemí, Mexiko, Severní Amerika a Velká Británie), reprezentovalo na Světovém finále RC CUP. Jezdci získali hodnotné výhry od stroje RC 390, díly od WP Suspension či Motorexu až po 500€ vouchery na KTM PowerWear nebo PowerParts.

Jeremy McWilliams (bývalý jezdec MotoGP a současný testovací jezdec KTM): „Jsem ohromen tímto závodním víkendem a přístupem ze strany těchto mladých jezdců. Samozřejmě zde byli hodnotné ceny, avšak jezdci se spíše snažili předvést své závodnické schopnosti před britským a světovým publikem. Upřímně, bylo zde až moc vynikajících momentů během tohoto víkendu, představte si poslední kolo v závodu Moto3 – tak vypadalo každé kolo! Víkend však prokázal, jak skvělý nápad RC CUP je a předvedl příležitosti, které mladým jezdcům po celém světě nabízí. Nemůžu se dočkat  příštího finále!“

KTM RC CUP World Final action_KTM RC 390 Cup_Silverstone 2015

Pro více informací navštivte www.ktmrccup.com.

Výsledky KTM RC CUP World Final Silverstone 2015
1. Djim Ulrich (NED), 45 points
2. Sean Kelly (USA, Mexican RC CUP), 38
3. Braeden Ortt (CAN, American RC CUP), 36
4. Patrik Pulkkinen (FIN), 18
5. Hayden Schultz (USA), 16

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz