fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

KUBAJZ 84- Tvrdá realita

Mistrovství světa silníčních motocyklů má za sebou druhý podnik. Bohužel pro české barvy ve třídě Moto3 to byla další hořká podívaná. Jakub Kornfeil totiž neveze bodový příděl ani z okruhu Termas de Río Hondo v Argentině.

Kornfeil startoval do závodu z osmé řady a 22. pozice. Během prvního kola se propracoval na osmnácté místo. To byl ale v dnešním závodě vrchol. Krátce poté se navíc Jakub propadl zpět těsně za hranice první dvacítky na konec skupiny bojující o bodovaná umístění. Jeho Peugeot ztrácel dech a rozestup od vláčku před naším jezdcem se neustále zvětšoval. Pády tří soupeřů pak posunuly našeho závodníka na osmnáctou pozici, čímž se stal osamělým jezdcem mezi sedmnáctou a devatenáctou příčkou. Druhý podnik seriálu tak Jakub dojel na osmnáctém místě a tudíž bez bodového zisku. Další závod bude následovat za dva týdny v americkém Texasu.

33508409722_e64594e76a_z

Jakub Kornfeil: „Bohužel je potřeba se podívat pravdě do očí a uvědomit si, že takto závodit nejde. Taková je realita, byť je velmi tvrdá. Motorce prostě chybí výkon a myslím, že každý, kdo aspoň trošku sledoval dnešní závod, to musel vidět. Je to hrozně frustrující, když se můžete přetrhnout, celý závod jedete totální hranu a stejně je to všechno zbytečné, protože na rovince si s vámi každý udělá co chce a kdy chce. Je to znova ten stejný příběh. Můžu chodit na brzdy o x metrů později než soupěři, rychlost v zatáčkách a výjezd můžu mít jaký chci, ale jakmile přijde rovinka, nejsem schopný se udržet ve větrném pytli. Tady v Argentině jsou dva rovinaté úseky, kde motorku roztahujete z dvojky na šestku a tam je nedostatek výkonu sakra znát. Bohužel se trošku obávám, že podobný problém nás bude čekat taky v Texasu vzhledem k rozvržení tratě. Nedá se nic dělat. Musíme dát prostě hlavy dohromady a pokusit se Mahindru/Peugeota dostat někam jinam.“

Text a foto :TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz