fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

John McGuinness králem hor na TT 2015!

Třiadvacetinásobný vítěz TT, držitel nejlepšího času na Mountain Course, dvojitý šampion TT Zero a sedminásobný vítěz Senior TT. Toto jsou pouze některé z množství titulů, které doprovází jméno Johna McGuinesse po neuvěřitelném výkonu na TT 2015 na ostrově Man.

1_McGuinness_Podium_20150612_162146_B252640

Jako důkaz toho, že je neoddiskutovatelným králem legendárního okruhu, si “Morecamb Missile” doslova schoval to nejlepší na konec a zvítězil na posledním závodu Senior TT.

Normálně šesti-kolový závod byl zkrácen o dvě kola kvůli incidentu irského jezdce Jamieho Hamiltona. Avšak na opětovném startu McGuinness dostal sebe a svou Hondu CBR1000RR Fireblade na úplné maximum a do cíle dojel s náskokem 14,2 sekundy před druhým Jamesem Hillierem.

“Sklonil jsem hlavu a jel jsem jak jen to šlo. “ sdělil šťastný McGuinness. “Reakce z boxů, když jsem se zastavil, byly neuvěřitelné, připadal jsem si jako když jsem poprvé překonal rekord 130mph. Je to něco, co si budu navždy pamatovat. Fanoušci na ostrově jsou úžasní, nepamatuji si, že bych kdy viděl hlediště tak zaplněné.”

“Na restartu jsem nechtěl, aby mě dohonil James Hillier. Můj tým zvládl zastávky v boxech perfektně a při vjezdu do třetího kola byly reakce z davů úžasné, že jsem si dokonce myslel, že jsem udělal rekord na kole. Projíždět ostrovem Man se 17-ti sekundovým náskokem bylo něco nepopsatelného. Rád bych poděkoval organizátorům a zdravotníkům, kteří zvládají svojí práci perfektně a samozřejmě take vélké díky patří mému týmu a Hondě za to, že věřili, že je to možné.”

Ian Hutchinson získal třetí místo v kategorii Superbike a měl hodně co slavit. Bylo to pro něj ohromným úspěchem a splněným snem po návratu po úrazu a to společně s dvojitou výhrou v obou Monster Energy Supersport závodech.

JW4_9544

Byla to definitivně výhra favorita davu, když se celé hlediště zvedlo a tlesklao a šílelo, když Hutchy zařval na cílové rovince TT. “Motorka jela tak skvěle, že jsem si myslel, že rozvážím pizzu” dodal vtipně Hutchy. “Dost jsem na sebe tlačil v rámci Superbike závodů, ale na tomto jsem se jen projížděl. Jsem vděčný všem, kteří mi pomohli dostat se tam, kde chci být.”

Aby davy měly dost, tak třínásobný šampión Speedway Greg Hancock, bývalý World Superbike šampión Tom Sykes, současný vůdce tabulky World Superbike Jonathan Rea a hrdina Trials Fred Crosser také doputovali na TT.

Sykes a Rea dokonce poprvé otestovali 264 rohovou horu se speciálními replikami jejich Kawasaki WSBK ZX10-Rs.

Výsledkové tabulky z celého dvoutýdeního legendárního ostrova Man naleznete na: http://www.iomtt.com/

Text a foto: Monster Energy

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz