fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Jakub Kornfeil po Velké ceně Nizozemí

Šťastné body

Jakub Kornfeil si pro Velkou cenu Nizozemí vyjel pětadvacátou startovní pozici. V úvodu závodu se ale propadl ještě níže a čekal na něj opravdu velký kus práce.

Během úvodního kola se Kornfeil posunul na dvacátou příčku. To ale přišlo vniveč po kontaktu s Albertem Arenasem. Ten před naším jezdcem upadl v šikaně před cílem a poslal jej mimo trať. Ze samotného konce startovního pole se tak Jakub postupně prokousával zpět. Kromě několika předjetí jezdci malajské stáje Drive M7 SIC pomohly také četné pády soupeřů. Dotáhl se až do skupiny, která bojovala o třinácté místo. To se nakonec podařilo vybojovat a po víkendu plném trápení si Jakub Kornfeil připisuje tři body do celkového hodnocení, ve kterém mu patří desátá pozice s pětačtyřiceti body.

Kornfeil1

Jakub Kornfeil: „Ve warm upu se pocit na motorce hodně zlepšil. Dokonce jsem se dokázal udržet s některými nejrychlejšími, což je před závodem fajn vzpruha. Do závodu se podařilo dobře odstartovat, jenže ve vlásence jsem se pak dostal do hloučku soupeřů, pokazil jsem průjezd a ztratil několik pozic. V nájezdu do esíčka před cílovou rovinkou těsně přede mnou spadl Albert Arenas. Abych ho nepřejel, musel jsem ven z trati. Zpět jsem vyjel na úplně posledním místě. Byl jsem vážně naštvaný, protože tolik smůly, to už je příliš. Snažil jsem se jet co nejrychleji a myslím, že i zajížděné časy nebyly úplně špatné. Dotáhnul jsem skupinu před námi a poměrně rychle se mně podařilo dostat do jejího vedení. Čelo závodu bylo ještě v dohledu. Jenže v naší skupině se strhla bitva a vedoucí vláček se postupně vzdaloval. Nakonec jsem tedy alespoň vyhrál souboj v naší skupině a velký počet pádů také pomohl k zisku tří bodů. Máme za sebou opravdu těžký víkend a já věřím, že na Sachsenringu budu zpět v mnohem lepší formě. Moc díky týmu za dobrou práci během celého víkendu. “

Kornfeil2

Text: TZ

Foto: Gold & Goose Photography

 

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz