fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Jakub Kornfeil po Velké ceně Japonska

Jakub Kornfeil startoval do Velké cenyJaponska jako šestnáctý. Tentokrát se mu ale raketový posun startovním polem nezdařil. V úvodu závodu se propadl do třetí desítky a pak bojoval na čele druhé skupiny.

Krátce po startu se Jakub propadl na osmnácté místo. Průjezdem prostoru startu a cíle to pak bylo ještě o tři příčky níže, čímž si zadělal na pěkně těžký závod. I když Kornfeil začal rychle získávat pozice zpět, čelo závodu už si budovalo dostatečný odstup. Jakub Kornfeil se pral s Ramirezem, Mignem, Masiou, Viettim a Suzukim něco přes pět vteřin za vedoucími jezdci. Po pádech Martina, Arenase, Suzukiho a DiGiannanotnia bylo jasné, že se vláček s naším závodníkem bude prát nejvýše o desátou příčku. Tu si Jakub nakonec vybojoval a připsal si na své konto dalších šest bodů. Průběžně zůstává osmý se ziskem 108 bodů.

Jakub Kornfeil: „Úvod do závodu byl katastrofální. Měl jsem sice dobrou startovní reakci, ale krátce po startu jsem přišel o dvě místa. Na konci prvního kola pak o další tři. První skupina odjela a já zůstal v tom druhém vláčku s Ramirezem, Mignem, Masiou, Viettim a Suzukim. V průběhu závodu jsme sice zajížděli stejně rychlá kola jako vedoucí skupina, to už ale byl rozestup tak velký, že bylo bez šance je stáhnout. S jízdou ve druhé skupině nemůžu být spokojený, protože musíme patřit mezi ty čelní. V posledních kolech už to bylo docela náročné. Grip ubýval a několikrát jsem cítil, že jsem na hranici pádu. Je tedy fajn, že jsem vyhrál skupinu, ale desítka je prostě málo. Už se moc těším na Phillip Island – trať, kde jsem v minulosti zajel pár slušných závodů. Velká gratulace patří rozhodně Marcovi – dneska jel fantasticky a je skvělé ho vidět zpět ve hře.“

text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz