fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Jakub Kornfeil po Velké ceně Japonska

Stíhačka pro pár bodů

První ze tří zámořských Velkých cen v Pacifiku je za námi. Jakub Kornfeil si v ní tedy pořádně mákl a přesto, že veze jen pár bodů, se svou prací je spokojen.

Do závodu startoval z jednadvacáté pozice. Hned v první zatáčce ale musel zpomalit kvůli padajícím soupeřům. Nezbylo tedy nic jiného než zkusit zabojovat až ze třicátého místa. Jakub se tedy dal do práce a poměrně rychle získával pozice. Během prvního okruhu se dostal na čtyřiadvacátou příčku a brzy už i díky pádům Caneta a Locatelliho jezdil šestnáctý. Mezi naším závodníkem a patnáctým Guevarou se ale vytvořil rozestup, který smazal až Španělův pád. Kornfeil se tedy dostal na bodovanou patnáctou pozici. O další příčku se pak posunul v posledním kole po pádu Andrey Migna a cílem tak projel jako čtrnáctý. Říká se, že závod končí šachovnicí. V Japonsku to nebyla tak úplně pravda, neboť došlo k diskvalifikaci třetího muže závodu. Hiroki Ono byl vyřazen z hodnocení kvůli nedodržení váhového limitu. Sečteno a podtrženo – Jakub Kornfeil si odváží tři body za třinácté místo.

kornfeil2

Jakub Kornfeil: „Dnes to nebylo úplně nejhorší. Výsledek to ale není ten, jaký bychom si přáli. Já jsem spokojený, protože vím, že jsem odvedl absolutní maximum. Celý víkend jsme se prali s motocyklem a bohužel to ani během závodu nebylo jiné. Jet rychleji prostě nešlo. Měl jsem dobrý start, jenže přede mnou upadlo několik jezdců a já musel zpomalit a propadl se na třicáté místo. I tak jsem ale docela rychle předjížděl a to i přesto, že jsem se dneska na motorce opravdu necítil dobře. Dali jsme si cíl skončit v top ten, ale to nebylo možné. Do Austrálie si ale vezeme další body a věřím, že se nám celý víkend podaří mnohem lépe.“

kornfeil1

Text: TZ

Foto: Gold & Goose Photography

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz