fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Jakub Kornfeil po Velké ceně Austrálie

Zlý sen

Ani Velká cena Austrálie na okruhu Phillip Island bohužel další body na konto Jakuba Kornfeila nepřinesla. Slibně vyhlížející závod pro něj totiž skončil předčasně.

Závodník týmu Drive M7 SIC Racing se kvalifikoval jako pětadvacátý. Do závodu ale vyrazil z 22. pozice kvůli penalizaci několika závodníků. Ihned po startu začal pracovat na tom, co se mu skvěle podařilo také loni – z konce startovního pole se dostat až na čelo. Už během čtvrtého okruhu Jakub atakoval desátou pozici v první skupině a v tu chvíli byl také nejrychlejším jezdcem na trati. Jenže pak přišel technický problém a jediný český jezdec třídy Moto3 musel ze závodu odstoupit. O jedno kolo později v úseku Lukey Heights škaredě upadl John McPhee přímo pod kola jednoho ze soupeřů a závod byl přerušen. Do nového závodu na deset kol už ale náš reprezentant nastoupit nemohl. Z Austrálie tak odjíždí s prázdnou. V hodnocení mistrovství světa si pak o jedno místo pohoršil, když ho na desáté pozici vystřídal Ital Andrea Locatelli, který si v Austrálii dojel pro druhé místo.

kornfeil3

Jakub Kornfeil: „Před závodem jsem se cítil dobře. Věděl jsem, že se dokážu prodrat dopředu. Bohužel jsem ale neměl nejlepší start. Navíc se kolem mě hodně padalo a stalo se, že jsem vlivem pádů nezískal, ale naopak ztratil. Měl jsem dobře nastavenou motorku, dobře to drželo, takže všechno bylo v pohodě. Měl jsem spoustu soubojů a dostal jsem se až na desáté místo. Tím pádem už jsem byl mezi lídry závodu a také měl, dle mého názoru, dostatečnou rychlost, abych se s nimi mohl prát. Jenže, pak přišel technický problém a bylo to. Navíc to bylo ještě minutu před přerušením, takže ani restart už se mě netýkal. Je to velká škoda, protože když jsem se dostal na to desáté místo, byl jsem nejrychlejší jezdec na trati. No ale co už teď…Za týden závodíme v Malajsii – domácí Velké ceně mého týmu. Tam musíme ze závodu vytěžit maximum.“

kornfeil2

Text: TZ

Foto: Gold & Goose Photography

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz