fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Jakub Kornfeil na pódiu při Velké ceně Malajsie!

Kornfeil na pódiu!

Kdo si dnes ráno přivstal, aby nezmeškal výkon Jakuba Kornfeila ve třídě Moto3, ten rozhodně nemusí litovat. Poprvé v sezóně si totiž náš jezdec dojel pro pódiové umístění.

kornfeil3

Do Velké ceny Malajsie měl Jakub skvělý start. Z patnácté pozice se během jednoho kola dostal na osmou příčku a celkem komfortně budoval své postavení v první skupině. Ve třetím kole ale došlo na čele k dramatické situaci. Lídr závodu Joan Mir s dalšími jezdci vedoucí skupiny Bradem Binderem a Lorenzem Dalla Portou upadli a do vedení se dostal Bagnaia následovaný Jakubem Kornfeilem. Ten si druhé místo musel ale pořádně hájit před Bo Bendsneyderem. Tento mladý Holanďan se držel v těsné blízkosti za naším závodníkem a pět kol před koncem si na něj dokonce vyšlápl. Na to ale ihned Jakub reagoval a své druhé místo si v žádném případě nechtěl nechat vzít. V nájezdu do čtrnáctého z osmnácti vypsaných kol ale došlo k dalším pádu, po kterém na dráze zůstala ležet španělská jezdkyně Maria Herrera. Červený prapor ukončil závod a bylo rozhodnuto – Jakub Kornfeil si připsal své třetí pódium v kariéře a co víc, ze zámoří se vrací jako osmý muž pořadí mistrovství světa s průběžným ziskem sto tří bodů.

kornfeil2

Jakub Kornfeil: „Dnes to byl hrozně uklouzaný závod a udržet se na motorce bylo opravdu hodně složité. Po dobrém startu jsem se rychle dostal dopředu. Když na čele upadli ti tři, snažil jsem se hlavně neblbnout a neupadnout. I tak jsem zajížděl docela rychlá kola a udržel si druhé místo. Je to fantastický pocit. Druhé místo na suchu – pro mě nejcennější výsledek kariéry. Navíc je to domácí Velká cena mého týmu, kterému chci moc poděkovat. Zároveň jsem moc rád, že se tak můžu odvděčit lidem z SIC a M7 za úžasné přivítání a milý přístup během těch několika dnů tady v Malajsii. V neposlední řadě taky moc děkuju všem partnerům za podporu a také fanouškům, co si dnes přivstali – to čekání na pódium bylo letos opravdu hodně dlouhé. Konečně se podařilo dosáhnout na více jak sto bodů. Tolik jsem za celou dobu v MS ještě nikdy neměl.“

kornfeil1

Text: TZ

Foto: Gold & Goose Photography

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz