fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

HUSQVARNA MY16 MOTOCROSS

Nová generace modelů Husqvarna motocross představuje revoluční krk kupředu. Začíná novou éru, kde každý detail těchto specifických modelů byl navržen tak, aby zvýšil výkon – od masivního snížení hmotnosti či kompletně nového rámu až po nové motory a karbonové části. Husqvarna se při vývinu těchto modelů opírala bohaté závodní zkušenosti, aby vytvořila prémiové motocykly.

2015-07-31-Husqvarna-US-659

Prezentuje kompletně nové čtyřdobé modely FC 450, FC 350 a FC 250 a navíc zbrusu nový TC 125. Tímto nabízí Husqvarna řadu modelů, které jsou vhodné pro všechny jezdce jakéhokoliv věku a jakýchkoliv schopností. Silná řada pro rok 2016 byla vyvinuta tak, aby všichni závodníci a jezdci mohli dosáhnout svých cílů.

JAKO NIKDY PŘEDTÍM

Při zachování torzní a podélné tuhosti byl vytvořen nový, laserem řezaný, chrom-molybdenový ocelový rám, který je lehčí a kompantnější a který je schopný nabídnout lepší jízdní vlastnosti než jeho předchůdce. Spolu s novým karbonovým pomocným rámem, který je o 1kg lehčí než původní, a novou kyvnou hlavicí zajišťují bezkonkurenční sjízdnost.

FC_450_ri_front

Nové vlastnosti podvozku, nové CNC třílůžkové svorky, WP 4CS vidlice a o 500gramů lehčí WP zadní tlumič, který je spojený s novou zadní geometríí a který zlepšuje jak tlumení tak rovnováju, zaručují optimální trakci a kontrolu napříč všemi terény.

BUDOUCNOST JE TADY

V motorové části FC 450, FC 350 a FC 250 se odehrály změny a vylepšení a společně s TC 125 se dočkaly významného snížení hmotnosti. Menší a lehčí čtyřdobé motory byly kompletně rekonfigurovány pro optimální centralizaci hmoty.

Ve všech čtyřdobých motorech se nyní objevuje Keihin systém, který přenáší data rychleji přes 44mm škrtící klapku, která je kompaktnější a o 100g lehčí a  která poskytuje okamžitou odezvu na plyn díky eliminaci vazby na škrtící klapku. Novým pro modely 2016 je Launch control, který je integrovaný do standardního ovladače řidítka. Díky možnosti měnit charakteristiku motoru zajišťuje funkce Launch control maximální trakci.

TC125_MY16_RSC8618_miho_flat_B

Celkové snížení hmotnosti bylo významné. Nový FC 450 je lehčí o 5,2kg, FC 350 o 4,7kg a FC 250 o 4kg než modely pro rok 2015.

Další důležité změny proběhly ve výfukovém systému. Byl navržen tak, aby zlepšil centralizaci hmoty a snížil hladiny hlučnosti v souladu s limity FIM. Viditelně kratší a uhlazenější je u FC 450, kde rezonanční komory byly integrované do rozdělovače kolektoru.

V souladu s trendem kompaktnějších a uhlazenějších motorek byla distinktivní a futuristická karoseria navržena v perlově modré a elektricky žluté barvě a spolu s grafikami směřuje novou éru švédskem ispirovaného designu. Revidovaná ergonomika a nové sedlo poskytují větší komfort a lepší kontrolu ve všech situacích.

Nové brzdové kotouče GSK, řidítka Pro Taper, ODI lock-on rukojeti, radiátory WP, nové 7 litrové nádrže z polythenu, nový design sací komory s bez-nástrojovým přístupem ke vzduchovým filtrům, černé DID ráfky z lehkých slitin, CNC rozbočovače a pneumatiky Dunlop MX52 se starají o to, aby řada pro rok 2016 byla tou nejsofistikovanější na trhu.

Značné úsilí bylo také vynaloženo na vývin nových čtyřdobých motorů a i u dvoudobých motorů jsou vidět významná vylepšení a to především u TC 125.

Tento model dostal menší a lehčí motor. Upravený napájecí ventil a nový výfukový systém zvýšily výkon z 38k na 40k. Nový TC 125 je o 3,2kg lehčí než předchozí model.

Pro nejmaldší jezdce vytvořila Husqvarna aiglní a silný TC 85, který je prvním krokem do světa motocrossu. Zdobený stylovými barvami a grafikami je perfektní motorkou pro budoucí šampiony.

Upravy na TC 250, zahrnující novou trojitou CNC svorku s gumovým tlumením, nový kryt sedla a nové brzdové kotouče, zvyšují jeho konkurenceschopnost ke svým čtyřdobým bratrům.

Motocrossové modely Husqvarna pro rok 2016 budou dostupné u všech autorizovaných dealerů od září 2015.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz