fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Graham Jarvis vyhrál Erzbergrodeo 2016

Jezdec Husqvarny zvítězil v dalším dechberoucím závodě, který se konal tuto neděli. Za ním skončili Cody Webb a Alfredo Gómez. Graham Jarvis dokázal potřetí vyhrát Erzbergrodeo a tentokrát se mu to podařilo s více než třiceti minutovým náskokem. Jezdec Husqvarny vypálil ze druhé řady a ihned začal dojíždět jezdce, kteří vystartovali před ním a ve chvíli, kdy se blížil k cíli už před ním dávno nikdo nebyl. Jarvis zajel okruh, který měřil něco přes 30 km opravdu mistrovsky a výsledný čas lehce pod 2 hodiny a 20 minut svědčí o tom, že byl schopen se po celou dobu vyvarovat větších chyb, které by ho stály drahocenný čas.

Erzberg

„Je to skvělé! Nemohu tomu uvěřit. Měl jsem poměrně dobrý start a rychle jsem se prokousal startovním polem. Dokázal jsem se celou dobu perfektně soustředit a zůstal jsem na motorce uvolněný. Je to zásluha celého týmu.“

Jarvis

Amerčian Cody Webb dostihl Alfreda Gómeze na úseku Lazy Noon, jednoho z 25 checkpointů, které museli jezdci projet a oba se v tomto náročném výjezdu opravdu dost natrápili. Oba jezdci se několikrát pokoušeli o zdolání tohoto strmého výjezdu a byl to právě Webb, kterému se povedlo ho zdolat dříve. Gómez pod velkým tlakem, ale s vědomím, že má stále naději na pódiové umístění zatnul zuby a také se mu povedlo tento vrchol zdolat a dovedl svou KTM do cíle na třetí pozici.

Webb

S blížícím se koncem limitu 4 hodin, který mají jezdci na zdolání trati bylo na trati stále spoustu napětí, protože řada jezdců se snažila ze sebe vydat své maximum, aby se jim povedlo dostat se do cíle.

Španěl Mario Roman dokázal získat čtvrtou pozici. Billy Bolt, osmnáctiletý mladíček z Velké Británie bylo něco jako zjevení na tomto ročníku a dokázal vybojovat skvělé páté místo. Wade Young a Paul Bolton dokázali porazit porazit pětinásobného vítěze, kterým není nikdo jiný než Taddy Blazusiak, který se sice potýkal se zlomenou brzdovou pákou a poškozenou spojkou, ale stále se mu podařilo dokončit závod ve stanoveném limitu na osmé pozici. Philipp Scholz z Německa byl devátým a také posledním jezdcem, kterému se letos podařilo zdolat Železného obra.

Gomez

Výsledky:

1. Graham Jarvis (GBR) 2h18m47s
2. Cody Webb (USA) +33m07s
3. Alfredo Gómez (ESP) +36m02s
4. Mario Roman (ESP) +58m19s
5. Billy Bolt (GBR) +1h08m46s
6. Wade Young (RSA) +1h12m28s
7. Paul Bolton (GBR) +1h19m35s
8. Taddy Blazusiak (POL) +1h23m08s
9. Philipp Scholz (DEU) +1h37m24s

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz