fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

GP Japonska pohledem týmu Ducati – Dovizioso na skvělé 2.pozici, Barbera po pádu 17.

Andrea Dovizioso vystoupil v Motegi při GP Japonska na podium, když se mu podařilo zajet skvělé druhé místo. Hector Barbera bohužel spadl v 9.kole, ale i přesto dojel závod na 17.místě.

Andrea Dovizioso podal v Motegi skvělý výkon a skončil na druhém místě v 15.závodě MS 2016 ve třídě MotoGP. Jezdec týmu Ducati startoval ze druhé řady a povedl se mu startovací manévr, ale hned v první zatáčce pár pozic ztratil a cílem prvního kola projížděl na 5.pozici. V šestém kole se musel před jeho uměním sklonit Aleix Espargarò a potom následoval souboj s Lorenzem, který ve 20.kole upadl. V tu chvíli si už Dovizioso hlídal pouze Viñalese a zakončil závod na zasloužené 2.pozici.

dovi

Hector Barbera debutoval v sedle Ducati Desmosedici GP a nebyl to pro něj zcela vydařený závod. Hector startoval ze třetí řady a hned zpočátku ztratil několik pozic na startu. Potom se mu podařilo předjet Petrucciho a začal se dotahovat na Pola Espargara. Při pokusu o předjetí Espargara udělal Barbera chybu a spadl, ale podařilo se mu opět rozjet poškozený stroj a cílem projel na 17.pozici. Barbera bude opět nahrazovat zotavujícího se Iannoneho příští víkend při GP Austrálie na okruhu ve Phillip Island.

Andrea Dovizioso:

„Dnes to byl těžký závod. Měl jsem docela dobrý start, ale v první zatáčce mě zavřel Valentino a já jsem ztratil několik umístění, ale hlavně kontakt s vedoucí trojicí. Zůstal jsem ale soustředěný a postupně se dotahoval na Lorenza, nechtěl jsem příliš riskovat, ale přesto jsem ho málem trefil, když udělal chybu a padal k zemi. Jsem rád, že jsem se cítil na motorce dobře a podařilo se mi zvládnout tuto krizovou situaci, protože dnes bylo velmi jednoduché udělat chybu a spadnout. Celý závod se mi dařilo držet dobré tempo a získal jsem dobrý výsledek nejen pro mě, ale také pro Ducati. Tento víkend se nám podařil a potvrdilo se nám, že máme dobrý základ, na kterém můžeme stavět do budoucna při dolaďování motocyklu.“

dovi-podium

Hector Barbera:

„Byla to pro mě skvělá příležitost závodit na modelu 2016 Desmosedici GP v továrním týmu Ducati, proto bych chtěl Ducati a Avintia Racing, že jsem dostal tuto příležitost. Vše bylo pro mě zcela nové, neznal jsem ani motorku ani ostatní členy týmu, ale po každé jízdě se tato situace stále zlepšovala. Bohužel během závodu jsem neměl dobrý start, hlavně protože spojka reaguje zcela jinak, než jsem zvyklý a ihned jsem ztratil dvě pozice. Ztratil jsem nějaký čas, než se mi podařilo předjet Petrucciho a potom byl přede mnou Pol Espargarò, kterého jsem se snažil několikrát předjet. Při posledním pokusu jsem bohužel spadl. Hodně mě to mrzí, protože si myslím, že jsem dnes měl na to dojet do cíle na pátém nebo šestém místě. Ještě jsem zvedl motocykl a dokončil závod, ale bohužel se při pádu poškodil a nemohl jsem již jet v nejostřejším tempu. Byla to pro mě skvělá zkušenost a jsem moc rád, že mám šanci jet na Ducati také příští víkend na okruhu ve Phillip Island.“

barbera

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz