fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Dark Custom řada H-D 2016: pro srdce každého rebela

NOVINKY ŘADY DARK CUSTOM

H-D Forty Eight

Cesta za svobodou, maximální jízdní zážitek i mechanické minimum a možnost sebevyjádření – to je hlavní motto řady Dark Custom Harley-Davidson roku 2016. Tmavé malířské plátno, koňská síla a duše – a rebelská zábava i možnost vyjádření vlastní osobnosti může s řadou Dark Custom začít.

„U modelů Dark Custom se zaměřujeme na krásu základní stavby motocyklu,” říká Brad Richards, Designový ředitel H-D. „Vše je o kouzlu matic a šroubů, oceli a srdci stroje, kterým je motor Harley-Davidson V-Twin. Dark Custom se vrací k samotným kořenům stylu, ale zároveň vyzývá jezdce, aby se posouvali kupředu, aby z motocyklu Dark Custom vytvořili svůj jedinečný model, a to využitím doplňků, vlastní invence nebo svých jezdeckých zážitků,” dodává Richards.
Forty-Eight®
Nový motocykl Forty-Eight se vyznačuje maskulinním vzhledem. Robustní 130mm široká přední pneumatika je zavěšena na 49mm široké vidlici, která je upevněná masivními trojitými hliníkovými úchyty a svorkou. Klasická buráková nádrž o objemu 7,9 litrů dotváří úzký sportovní profil a useknuté blatníky odkrývají pneumatiku. Vyvážený poměr černé barvy a chromu má neočekávaný vizuální dopad.

„Nízká řídítka a dopředu umístěné nožní ovládací prvky posadí jezdce Forty-Eight do agresivní polohy, což jsme doplnili o pořádnou dávku stylu,” říká Ben McGinley, Industrial Designer/Stylist H-D, hlavní designér tohoto projektu. „Velké přední kolo se valí ulicí jako parní válec. Ocelový vzduchový filtr jsme zmenšili a přidali jsme chrom výfukovému systému, což rozhodně přiláká spoustu zvědavých pohledů na motor, který pod palivovou nádrží působí větším dojmem. Tento motocykl bych popsal slovy jako funkční sval,” upřesňuje dále Ben.

H-D Forty-Eight_1

Palivová nádrž je zdobená podélnými pruhy, připomínajícími styl 70. let, který tak často vidíme na současných custom motocyklech. Tyto linie jsou i na jiných částech motocyklu, jako je sedlo, kryty výfuků, rozeta a kryt řemenu. Nová lehká kola z litého hliníku s 9paprsky jsou v černém provedení se strojovými odlesky. Kombinace brzdového / koncového a směrového světla je zárukou zachování čisté linie zadního blatníku.

Nová cartridge vidlice o šířce 49mm, emulzní zadní tlumiče a progresivní pružiny jsou kombinací, která zajistí prémiovou jízdu, kterou bude mít jezdec plně pod kontrolou i v tom nejdrsnějším městském prostředí. Klíč pro nastavení tlumičů je pod sólo sedlem, které bylo upraveno pro ještě větší pohodlí při celodenní jízdě.

Forty-Eight pro rok 2016 je k dispozici ve čtyřech barevných provedeních: Vivid Black, Billet Silver, Velocity Red Sunglo a Olive Gold. Provedení Hard Candy Custom zahrnuje Hard Candy Cancun Blue Flake a Hard Candy Gold Flake.

Nové motocykly a příslušenství Harley-Davidson® roku 2016 přicházejí do autorizovaných dealerství H-D právě teď.
Více na: www.harley-davidson.cz, kde naleznete všechny motocykly modelového roku 2016.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz