fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Další závodní víkend seriálu ADAC Northern Europe Cup Moto3

Další závodní víkend seriálu ADAC Northern Europe Cup Moto3 zavedl Team Five two racing na německý Lausitzring. Víkend začal pátečními tréninky, kde team zkoušel nastavení motocyklu na základě Oliverovýh požadavků a Oliver se hledal na, pro něj neznámé, trati. Po trénincích nebyla nálada moc optimistická, Oliver se časově pohyboval kolem poloviny závodního pole a handicap neznámé trati oproti německým soupeřům byl velmi znatelný.

8N6A8754

V sobotu byly na programu dvě kvalifikace, kde v první se Oliverovi podařilo zajet pátý čas a ve druhé ještě výrazně porychlit, z čehož byl finálně třetí nejrychlejší čas. Nálada před nedělním závodem tak byla o moc lepší.

8N6A8887

V nedělním warm upu se Oliver pouze snažil rozhýbat a zajet nové pneumatiky. Závod byl bohužel hned v prvním kole přerušen z důvodu pádu jezdce v první zatáčce a následně restartovaný závod byl zkrácen z původních 14 na 12 kol. Oliver velmi dobře odstartoval a jel na čele skupiny moto3 standard, ve třetí zatáčce byl ale trefen soupeřem, který byl delší na brzdách a Olivera vyvezl ven, čímž Oliver ztratil tři pozice a pokračoval na pátém místě. Celý zbytek závodu stahoval skupinu jedoucí o první až čtvrté místo a každým kolem se k ní přibližoval. V posledním kole závodu došlo ke kontaktu mezi jezdci jedoucími před ním a propadadem závodního pole, z čehož Oliver dvě pozice vytěžil a cílem projel na třetím místě.

8N6A9115

Veze tak z Lausitzringu 16 budů, díky čemuž se posunul v celkovém pořadí na druhé místo. Další závod série se jede až za dlouhé dva měsíce společně se závodem MotoGP na německém Sachsenringu. Tým v této pauze odjede tři závodní víkendy v rámci seriálu Alpe Adria.

8N6A9116

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz