fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Dakar 2019 – Macíkovi se 6. etapa povedla. Brabcovi se zbláznila navigace       

Macíkovi se 6. etapa povedla. Brabcovi se zbláznila navigace   

      

 San Juan de Marcona, 14. 1. 2019 – Odpočinutí závodníci v neděli vyrazili do šesté etapy Dakaru. Martin Macík se svou posádkou startoval v půlmaratonu, ze zadních pozic. Přesto zvládl náročnou trasu plnou obrovských zrádných dun, i s dvěma menšími technickými komplikacemi, projet jako 3. nejrychlejší vůz oddělené klasifikace. Jana Brabce na motocyklu Husqvarna v první části etapy zradila navigace. Neprojel několik kontrolních bodů a vyfasoval 9hodinovou penalizaci, která ho posunula na 94. místo v etapě a 55. celkové.         

 

 

Martin Macík: Užili jsme si to a nedělali chyby

Martin Macík s Františkem Tomáškem a Lukášem Kalankou dojížděli 6. etapu za tmy. „Bylo to výživné, ale my jsme si to užili. Nedělali jsme chyby, nebloudili jsme. Měli jsme 2 drobné technické problémy. Hned 500 m po startu jsme řešili menší závadu a opravou ztratili asi 20 minut. A později, když jsme projížděli obrovské duny, auto jelo tak nakloněné, že nám v jednu chvíli chcíplo, protože se benzín přelil z jedné nádrže do druhé a kamion přestal jet. Museli jme podfouknout gumy na jedné straně, abychom benzín dostali zpět, a pokračovali dál. Některé body, kde spousta aut stála, se nám povedlo krásně, bez problémů nabrat,“ popisoval Martin Macík. Posádka navíc ještě počítá s lepším časem, protože kamion Franta na pokyn pořadatele asi 30 minut čekal až se zprůjezdní jedna z cest a tento čas by jí měl být vrácen. Macíkova posádka musela projíždět přes hotové bitevní pole, kde byl jeden uvíznutý závodník za druhým. Žluté liazce se tak podařilo pořadím opět prokousat kupředu a v pondělí už bude mít lepší startovní pozici.

Jana Brabce zaskočily zmatky na GPSce

Dakarská neděle nebyla příliš šťastná pro Jana Brabce, motorkáře týmu Big Shock Racing. V 6. etapě, asi na 50. kilometru Honzu zradila navigace a přejel několik kontrolních bodů na trati. „Byly tam dva okruhy na trati a já jsem neprojel část kontrolních bodů. GPSka mi ukazovala totální zmatek. Byl jsem z toho celou etapu rozhozený a snad 10krát letěl k zemi,“ hlásil Brabčák bezprostředně po dojezdu do bivaku. Nakonec vyfasoval 9hodinovou penalizaci, která ho v etapě katapultovala na konec pořadí motocyklů a celkové 55. místo mezi motocykly.

 

 

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz