fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Dakar 2019 – 9. etapa v MRG teamu – Pisco -> Pisco

Engela dělí jediná etapa od životního výsledku

 

Těžko tomu lze uvěřit, ale rok utekl jako voda a Dakarská rally se opět blíží do svého závěru. Závodníci za sebou mají předposlední etapu, která měla být dle slov organizátora ta nejtěžší. Nekonečné duny, pisty a především náročný fesh fesh. Po krátkém ranním přejezdu se závodníci na motorkách postavili letos už podruhé na start v řadě po deseti, což je určitě atraktivní způsob jak pro diváky, tak pro samotné závodníky, kteří při navigaci musí sázet především na vlastní zkušenosti a instinkt, aby se ve vláčku za ostatními zbytečně nedostali do problémů a neztráceli čas zbytečným hledáním way pointů.

 

Díky dvacátému místu v předchozí etapě, se do druhé vlny dnešního startu postavil také Milan Engel, který si stál před touto etapou jako nejlepší český motorkář na výborném 16. místě. Hned na prvním časovém úseku Engel zabral a na časomíře se objevil dokonce na 8. místě. Na dalším WP bohužel ztratil a propadl se na konec druhé desítky. „Startoval jsem v druhé lajně s docela dobrýma závodníkama. Začátek se mi povedl, přestože jsem nikam úplně nechvátal, jen jsem si chtěl pohlídat pár jezdců, aby mě nepřeskočili. Podařilo se to akorát Tomiczekovi, ale Rodriquez i Sola zůstali v celkovém pořadí za mnou. Jsem zvědavý, jak to dopadne v zítřejší poslední etapě. Ale snad to udržím na krásné 16. pozici a budu za to moc rád. Letošní Dakar je dost náročný, trpí se na techniku i pády. Doufám, že zítra se uvidíme s celým týmem na rampě a pořádně oslavíme celou tu dřinu a úsilí. Makali jsme tvrdě celý rok.“ Engel nakonec dokončil etapu na 19. pozici, přičemž na zmíněného Rodrigueze ztratil pouhé tři a Španěla Solu čtyři vteřiny! V celkovém pořadí jej přeskočil Tomiczek a odsunul na 17. místo. Engel na polského jezdce ztrácí jen pár vteřin přes minutu, což není v zítřejší etapě nesmazatelný náskok.

Pomalu ale jistě, se do cíle svého druhého Dakaru blíží také česká závodnice Olga Roučková. Loňský finish, který dokončila na QUADu a stala se tak historicky první českou závodnicí v cíli této slavné rally, se letos může stát znovu realitou. V předposlední etapě se jí vedlo poměrně dobře a spolu s navigátorem Danem Zelenkou ji dokončili na 18. místě. Velké problémy přišly paradoxně až na přejezdu z cíle do bivaku.

„Už v poušti jsme urazili brzdovou hadičku, ale s tím jsme si jakš takš poradili, přestože byla zavzdušněná. Dalo se s tím dojet a v cíli jsme si s Danem dost oddechli. Bylo to dlouhé a náročné, takže jsme ten cíl viděli strašně rádi, ale v tom, na přejezdu kousek od bivaku, nám praskla ve stovce zadní poloosa. Poslalo nás to mezi auta, ale naštěstí tam nic nejelo. Zastavili jsme a pak padesátkou dojeli do bivaku. Bude asi hodně penalt, potom co se stalo, nic méně jsem fakt ráda, že jsme dojeli ve zdraví. Can-Am jinak drží skvěle, do zítra to dáme dohromady a doufám, že se všichni zase uvidíme v cíli.“ Roučková jde do poslední etapy z 20. pozice a vzhledem k rozestupům, nejspíš letošní Dakar i tak zakončí.

 

 

 

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz