fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Dakar 2019 – 6. etapa v MRG teamu – Arequipa -> San Juan de Marcona

Engel nejlepším českým závodníkem kategorie motocyklů

 

 

Nedělní etapu zahájili závodníci už brzy ráno dlouhým přejezdem na start měřeného úseku. Kategorie motocyklů a QUAD nocovali společně v bivaku 250 kilometrů od startu, zatímco automobily, kamiony a SxS vyráželi z bivaku na jihu Peru ve městě Arequipa, což bylo 7 hodin jízdy. Následně je čekala 336km, respektive 309km, dlouhá měřená rychlostní zkouška, což po brzkém ranním vstávání byl náročný oříšek pro všechny závodníky.

 

Milan Engel se po budíčku v půl páté ráno vydal do první části měřeného úseku, jako 27. v pořadí. Ihned po startu ale vyjel na dunu, která se zlomila jinak, než na první pohled jezdci předpokládali a měl pád. Ve stejném místě spadl například také slovenský závodník Ivan Jakeš. Naštěstí nešlo o nic závažného a Engel zvedl sebe i motocykl bez závažnějšího poškození a mohl pokračovat. V první části etapy měli dle navigace jezdci jednu část v plánu hned dvakrát a vzhledem k tomu, že live timing ukazoval velice zmatené průběžné výsledky, bylo jasné, že mnoho jezdců udělalo chybu a budou se rozdávat penalizace. Hned na konci první měřené části přijel Engel ke svému týmu v asistenční zóně, kde mu oznámili, že pravděpodobně nemá jeden z WP, což se naštěstí nakonec nepotvrdilo. Celou dobu se Engel pohyboval kolem 20. místa a do posledního úseku vjížděl s odhodláním svoji pozici vylepšit. „Jelo se mi dobře, motorka fungovala dobře, nikde jsem moc nebloudil. Kdyby se cokoli dělo s motorkou, tak jsme v této etapě měli asistenčních zón až až, kde byl můj tým vždy připraven problém vyřešit. V etapě jsem chvíli jel i se dvěma továrními jezdci Hondy, což mi také pomohlo. V cíli je z toho nakonec super místo a uvidím, jak dopadnou penalizace. Nicméně to asi nejsem jediný…“ Vše dobře dopadlo a Engel dokončil etapu na výtečném 16. místě! Což je mimochodem nejlepší umístění českého závodníka v kategorii MOTO v letošním roce Dakarské rally! Průběžně se posunul na 20. místo, což z něj dělá aktuálně nejlepšího Čecha Dakaru 2019.

Po volném dni se na trať vrátila také Olga Roučková se svým co-pilotem Danielem Zelenkou. Oba dva volný den uvítali, jelikož se poslední etapy vrátili pokaždé až za tmy a odpočinek si náležitě zasloužili. Vystřízlivění ale přišlo rychle. Brzké vstávání a dlouhý přejezd na speciálku oba dva vrátil do reality Dakarské rally. S peruánským pískem ale válčí statečně a hodně jim s tím pomáhá také jejich Can-Am Maverick XR S, který si Roučková nemůže vynachválit. „Vstávali jsme ve tři hodiny ráno, celkově jsme naspali asi tři hodiny. V depu pořád někdo testoval techniku, takže byl velký hluk. Pak nás čekal strašně dlouhý přejezd a byla šílená zima, což pro mě jako pro holku nebylo moc příjemné. Obecně mám raději, když je nejdříve závod a potom až přesun do bivaku… Na začátku speciálky jsme vlétli do dun, které byly dost rozježděné po kamionech. Jinak mě stále nepřestává udivovat Maverick X RS. Projede fakt všude, dostaneme se na každou dunu a dnes dokonce poprvé bez lopaty v ruce! Celkově jsem si etapu užila, až na jeden kaňon, kde nás pořadatelé zastavili a následně pouštěli po dvou minutách. Po 40ti minutovém stání, bylo pak zase docela těžké chytit závodní tempo. Navíc jsme do posledních dun vjížděli kvůli tomu ve tmě. Ale teď už jsme v bivaku, technika drží a těšíme se s Danem na zítřejší etapu, která má údajně být nejtěžší z celého Dakaru.“ Roučková se Zelenkou dojeli do cíle 6. etapy na 19. místě. Nutno však podotknout, že cíl v této náročné etapě nevidělo hned 8 posádek. V celkovém pořadí se drží stejně jako Engel na 20. místě.

 

 

 

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz