fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Autodrom oslaví 33. výročí vzniku, nabídne zábavu i vzpomínky

Letos uplynulo 33 let od vybudování uzavřeného závodního okruhu v Mostě. Společnost AUTODROM MOST, která stejnojmenný areál provozuje, připravila při této příležitosti pro veřejnost bohatý program plný zábavy, adrenalinu, ale pochopitelně také vzpomínek na uplynulá léta. Bude součástí souboje cestovních vozů a formulí zóny střední Evropy a obnoveného okruhového seriálu Octavia Cup o víkendu 18. a 19. června.

doprovodný program 3

„Snažili jsme se sestavit doprovodný program tak, aby připomínka třiatřiceti let autodromu byla pokud možno akční. Závodní veterány si tak návštěvníci mohou nejen prohlédnout na výstavních plochách, ale uvidí je v neděli odpoledne i přímo na dráze při vloženém závodě. Zrovna tak jsme pozvali legendy motoristického sportu. Odpoví na zvídavé dotazy při autogramiádě, některé z nich znovu usednou do kokpitu a předvedou, že ze svého jezdeckého umění nic nezapomněly. Ale nebudeme jen vzpomínat. Adrenalin pomůže vyplavit například letecká akrobatická show driftérská show či rychlostní zkouška na cílové rovince závodního okruhu o polední přestávce,“ poodhalila scénář eventová manažerka společnosti AUTODROM MOST Tereza Zajíčková.

doprovodný program 4

Z veteránů do Mostu dorazí například MG UVA, F3 Wartburg, MTX 1-01 Formule Škoda. Vůz JSK Alfa Romeo vlastní konstrukce přiveze Jiří Švec. Závodil s ním na autodromu na konci 80. let, později jezdil závody do vrchu. Účast přislíbil i několikanásobný mistr republiky a vítěz závodů v Mostě Václav Lím s AVIÍ AE-3 Formule Easter.

doprovodný program 2

Zajímavá bude jistě i výstava historických plakátů z archivu autodromu od roku 1983, kdy se jel první závod nazvaný O POHÁR AUTODROMU MOST. Vstupné tehdy stálo 20 korun. Retro plakáty si zájemci mohou i zakoupit.

doprovodný program 5

Chybět nesmí pochopitelně ani dražba dalších z celkem 99 kusů původního asfaltu velkého závodního okruhu mosteckého autodromu z roku 1983. Artefakt sestává z kusu asfaltu zasazeného do stříbrné destičky s vyobrazením oválu a jmény věhlasných pilotů, kteří se v minulosti po asfaltu mostecké dráhy proháněli. Patří mezi ně například Valentino Rossi, Max Biaggi, Carlos Sainz, David Coulthard či Mika Häkkinen.

doprovodný program 7

Do Mostu zavítá i nejúspěšnější český jezdec novodobé historie Tomáš Enge, od jehož startu v královské disciplíně motoristického sportu, seriálu Formule 1, letos uplynulo 15 let. Tentokrát osedlá jednu ze škodovek obnoveného seriálu Octavia Cup. Diváci se ale mohou těšit i na známé tváře showbyznysu. V paddocku potkají zpěvačku Olgu Lounovou či herce Lukáše Langmajera. Oba jsou také účastníky Octavia Cupu. Olga se představí za volantem právě na autodromu, Lukáš si svou premiéru odbyl na Red Bull Ringu v rakouském Spielbergu.

„Ani o Lukášovo řidičské umění lidé nepřijdou. Zájemci si totiž mohou objednat VIP taxijízdu, sympatický herec je povozí v cupové Škodě Octavii druhé generace. Pro taxijízdy máme dále připravený pestrý vozový park okruhových, rallyových či offroadových aut, a to včetně bojového vozidla pěchoty, o který je vždy velký zájem,“ doplnila Zajíčková.

doprovodný program 1

Pořadatelé nezapomínají ani na nejmenší návštěvníky. Centrem zábavního programu pro chlapce a dívky bude Fan Village a dětské dopravní hřiště s přilehlým zázemím. Zapůjčit si mohou zdarma kola, koloběžky, odrážedla a přilby. Vyřádí se v nafukovacím skákacím hradu, čeká je závod ve slalomu či vědomostní soutěže. Součástí dětského programu je i výtvarný koutek či malování na obličej.

doprovodný program 8

Podrobné informace o doprovodném programu zájemci najdou zde.

Akciová společnost AUTODROM MOST provozuje stejnojmenný závodní okruh. Budoval se v letech 1978 až 1983 v místě bývalého povrchového hnědouhelného dolu Vrbenský. Nápad na stavbu autodromu sice vznikl v souvislosti s automobilovými a motocyklovými závody, hned od počátku se ovšem počítalo s jeho využitím i pro jiné účely. Autodrom tak brzy ožil také testováním závodních i nově vyvíjených vozů, výcvikem řidičů speciálních vozidel sanitních, hasičských nebo policejních, závodnickými školami či kurzy bezpečné jízdy. Tuto úlohu převzal později polygon, vybudovaný v areálu závodního okruhu v roce 2005. Stále je největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu v České republice, které svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží.

AUTODROM MOST pořádá v současné době ve stejnojmenném areálu tuzemské i mezinárodní závody motocyklů, cestovních vozů, trucků, vytrvalostní závody a nově také rally sprintový závod. Do budoucna chystá vedení firmy další novinky nejen v oblasti motoristického sportu. Cílem je otevřít areál autodromu a polygonu široké veřejnosti a vytvořit z něj navštěvované centrum, jež bude součástí sportovního, společenského a kulturního života regionu po celý rok.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz