Skip to content

Martin Michek startuje motokrosovou sezónu

TEXT A FOTO: TZ

Uznávaný motokrosař Martin Michek nedávno oslavil velký úspěch, když v závodě Rallye Dakar obsadil 10. příčku ve své kategorii. Vyrovnal tak český rekord z roku 1998 a nyní se připravuje na vstup do nové motokrosové sezóny, která již brzy odstartuje. Jeho cílem je boj o nejvyšší příčky. „Je to něco, co dělám celý život, takže se snažím k tomu přistupovat zodpovědně a dávat tomu tu plnou razanci,“ uvedl Michek.

Michek, který vloni zkolaboval během motokrosového závodu v Dalečíně se následně potýkal s velmi vážným onemocněním, kdy mu dokonce hrozila transplantace jater. Nad zákeřnou chorobou nakonec zvítězil a nyní se může znovu plnohodnotně účastnit nejtěžších závodů světa. V tom ho utvrdil i obdivuhodný výsledek v letošním Rallye Dakar, kde závodil za tým Orion – Moto Racing Group. Závodník se umístil na celkovém 10. místě. „Po dlouhých 23 letech jsme se zapsali do historie motocyklového sportu na Dakaru. Hodnotím to jako něco úžasného a hrozně moc se těším na další ročník,“  řekl.

Aktuálně se jezdec připravuje na start české motokrosové sezóny, kterou pojede již podruhé za HT Group Racing Team. Doposud se Michek stal 18× mistrem ČR v motokrosu, je také dvojnásobným vicemistrem světa ve třídě MX3 a čtyřnásobným mistrem Evropy v motokrosu. Na úspěšnou motokrosovou sezónu pomýšlí i letos. „Chtěl bych vždycky bojovat o ty nejvyšší příčky,“  uvedl. Také by se rád zúčastnil závodu mezinárodního mistrovství ČR v nejprestižnější třídě MX1. Nyní již plánuje přípravné závody završené Dakarem 2022. Kromě toho má za cíl dojet i Světový pohár v Baje, kde se v prvním závodě radoval z celkového 2. místa. „Ten pocit toho, že člověk si jde za svým snem a chce něco dokázat, to je ten můj motor,“ svěřil se.

Ani mimo sezónu se Michek nenudí. Stal se ambasadorem značky Big Shock! a aktuálně připravují velkou novinku. Jedná se o přilbu, která kromě nových barev ponese i osobité prvky. „Zakomponovali jsme tam věci, které mě specifikují. Je tam například mé motokrosové číslo a emblém písmena „Z“, představující moji novou přezdívku.“ Michkova přezdívka vznikla na jednom z prvních závodů rallye. „Byl jsem hrozně zmatený, jednoho jezdce jsem na trati potkal dokonce třikrát! Vždycky jsem tam k němu přilítnul, vyřešil navigační záležitost a zase odlítnul. On jenom nevěřícně kroutil hlavou. Po závodě mi přišel říct, že jsem byl jako Zoro v poušti,“ vysvětlil Michek.