Skip to content

Hlavní závod Jarní ceny Brna rozhodla tisícina vteřiny

TEXT A FOTO: TZ

Organizátoři ještě letos uspořádají další podnik

Závod nejsilnější kubatury nad 600 ccm zakončil program Jarní ceny Brna 2021, která se konala na Masarykově okruhu v Brně. V závěrečném klání vyhrál Karel Pešek, který po napínavém souboji překonal Michala Práška. Prášek se po sobotním vítězství musel spokojit se stříbrnou pozicí. Dařilo se i juniorským závodníkům. Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek obsadili první dvě příčky v obou víkendových závodech.

Dvojnásobný vítěz Jakub Gurecký hodnotil první ostrý start v sezóně pozitivně. „Podařilo se mi dvakrát vyhrát, navíc jsme se o první místo přetahovali s Jonášem ze stejného týmu, takže to bylo napínavé až do cíle. Doufám, že tady v Brně budou brzy další závody, abych se mohl zúčastnit znovu,“ okomentoval víkend Gurecký.

Z Masarykova okruhu odjíždí spokojený i druhý závodník Brno Circuit Junior Racing Teamu Jonáš Kocourek. „Byla to ideální příprava, protože nám společně s Kubou za chvíli začíná sezóna Northern Talent Cupu v Le Mans. Dnešní závod byl ještě napínavější než sobotní, v posledním kole mi to na Stadionu do levé zatáčky poslal Oliver König, ale předjel jsem ho zpátky. Kubu už jsem dohnat nestihl, ale i tak považuji víkend za úspěšný. Nasbírali jsme nové zkušenosti, které se nám ve Francii budou hodit,“ uzavřel hodnocení Kocourek.

Naprosto vyrovnaný výkon předvedli dva nejrychlejší závodníci v nejsilnější kubatuře nad 600 ccm. Zatímco v sobotu byl úspěšnější Michal Prášek, který dojel před Karlem Peškem, v neděli si role jezdci prohodili. O výsledku posledního závodu rozhodl až foto finiš, z kterého vyplynulo, že jako první projel cílem Pešek o pouhou tisícinu vteřiny. Sobotní závod do 600 ccm vyhrál Michal Chalupa, v neděli byl nejrychlejší Ondřej Vostatek.

Pořadatelé chystají na podzim druhý závodní víkend

Úspěšná organizace Jarní ceny Brna, kterou provázela přísná hygienicko-epidemická opatření, motivovala pořadatele k vyhlášení druhého letošního termínu tradičního podniku. Nejlepší tuzemští motocykloví závodníci na Masarykův okruh opět zavítají na podzim, kdy se ve dnech 1. až 3. října uskuteční Podzimní cena Brna. Ještě předtím čekají účastníky roadracingových klání pod hlavičkou Českomoravské asociace motocyklového sportu závody v Kopčanech a Dymokurech.