Skip to content

ICBS – Mezinárodní přebor ČR odstartoval na Pannoniaringu

asfalt-004-01Nový seriál závodů silničních motocyklů ICBS, neboli International Czech Bike Series 2014, odstartoval svůj první ročník o třetím dubnovém víkendu na maďarském okruhu Pannoniaring. Po pátečním slunečném počasí se bohužel o víkendu obloha zatáhla a nad tratí se proháněly občasné přeháňky. V sobotu tak byla poznamenaná druhá kvalifikace, která se jela na mokru. A také první nedělní závod předcházel déšť, takže jezdci se museli vypořádat s mokrou tratí. To už vše zaznamenávaly kamery televizní stanice TV Sport 5, která ze závodu připravovala reportáž.

Kvalifikaci silnější třídy ICBS 1000 vyhrál s přehledem Jan Halbich ml., který je tváří i záštitou celého seriálu. Ze „zbytku světa“ byl nejlepší Němec David Datzer, který těsně porazil Rakušana Christiana Wiesinger-Mayra. Ve třídě ICBS byl nejrychlejší mladý rakouský pilot Kevin Sieder před sympatickou a velmi rychlou Slovinkou Inez Pezicovou. Do prvního nedělního závodu i přes nepřízeň počasí nastoupilo deset jezdců. Hned v úvodním kole měl nepříjemný pád Jaromír Chlup a před poslední zatáčkou havarovala i Pezicová, která byla „namlsaná“ z dopoledního vítězství v agenturním závodě. Honzy Halbicha se na čele statečně držel Datzer, dvě kola před cílem ale svoji snahu přehnal a upadl. Z vítězství se nakonec poté, co vedoucí Halbich zajel kolo před cílem do boxů, radoval ve třídě ICBS 1000 Tomáš Kavalír, který porazil Jakuba Vodvárku i „Myšáka“ Michala Molnára. Ve třídě ICBS 600 bodovali pouze vítězný Antonín Karásek a druhý Sieder.

Pondělní druhý závod byl ovlivněn nejen nedělními pády, ale i pondělními dopoledními tréninky, kdy velká část jezdců doplatila na pády v ranním wurm-upu a nebyla schopna připravit motocykly do startu závodu. Startovní rošt byl proto neúplný a navíc v průběhu závodu ještě tři stroje zajeli do boxu s technickými problémy a to jak ve třídě ICBS 600, tak i ve třídě ICBS 1000. Po celou dobu závodu jel na prvním místě Jan Halbich a i přes ujetí pouhých 7 kol se umístil na pódiu. První dva jezdci, kteří odjeli celý počet deseti kol, ve velmi vysokém tempu dokončili v pořadí Kavalír a Molnár. Ve třídě ICBS 600 dokončil závody bohužel pouze jeden závodník a bral tak pohár za první místo.

Příští závod se jede 4.května na slovenském Slovakiaringu. Více informací naleznete na www.amboseli-racing.cz a na www.icbs.cz.