fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Triumph Infor Rocket Streamliner se stal nejrychlejším Triumphem všech dob

Legenda TT Guy Martin pilotoval Triumph Infor Rocket Streamliner a při dosažení rychlosti 274.2 mil za hodinu na solné pláni v Bonnevile vytvořil nový rekord pro značku Triumph.

Tento rekord se podařilo Martinovi vytvořit 8.srpna 2016 a překonal tak předchozí oficiální rekord Triumphu 245.667 mil za hodinu, který vytvořil Bob Leppan, když pilotoval Gyronaut X-1.

Poslední den tréninkového týdne panovaly téměř ideální podmínky a v celém týmu po sérii úspěných trénikových jízd panovalo velké sebevědomí. Cíl byl jasný, pokořit rekord značky Triumph.

8.srpna krátce po půl deváté dopoledne se Guy Martin vydal na první jízdu dne a po stabilním startu zrychloval Martin až na rychlost 274.2 mil za hodinu, čímž přepsal historii značky Triumph. Následovalo kontrolované zpomalování a nakonec Martin dojel do týmového zázemí, kde mu jíž byla sdělena novina, že pokořil 46 let starý rekord značky.

Tato jízda všechny utvrdila v tom, že Martin nabírá sebevědomí při jízdě na solné pláni a je odhodlán zaútočit na světový rychlostní rekord. Během týdne Martin všechny ohromoval rychlostmi, ve kterých byl schopen řídit Triumph Infor Rocket Streamliner na solné pláni. Pokaždé když se Martin vydal do akce, byl vždy schopen plnit cíle od vedení týmu při absolutní kontrole nad strojem.

The world's fastest Triumph - the Triumph Infor Rocket Streamliner

Guy Martin k tomu řekl:“ Jsem velmi rád, že jsme na dobré cestě, ale je to zatím první krok k cíli, kvůli kterému tu já i celý tým jsme.“

Triumph Infor Rocket se skládá z carobon-kevlarového monokoku, má dva trubomotory Triumph Rocket III a celkový výkon je 1000 koňských sil při 9000 otáčkách za minutu.

Motocykl, pokud tak lze tuhle mašinu ještě nazvat, je téměř osm metrů dlouhý, šedesát centimetrů široký a bez deseti centimetrů metr vysoký. Motor je poháněn methanolem a soutěží v divizi C.

Triumph je již dlouhou dobu spojen s překonáváním rychlostních rekordů, když v letech 1955-1970 držela značka světový rekord. Mezi modely, které rekordy držely patří: Devil’s Arrow, Texas Cee-gar, Dudek Streamliner and Gyronaut X1. Dnešní rekord je z roku 2010, drží ho Rocky Robinson, který pilotoval Top Oil-Ack Attack a jeho hodnota je 376.363 mil za hodinu.

Pro sledování cesty za pokusem o světový rekord sledujte http://www.Triumph.co.uk

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz