fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Ondru Ježka čeká jubilejní závod v litrových stockách, v Portimau chce prolomit smůlu

Jubilejní padesátý závod ve Světovém poháru Superstock 1000 čeká o víkendu českého motocyklového závodníka Ondřeje Ježka. V portugalském Portimau se mu v posledních dvou letech nedařilo, takže by nyní rád prolomil smůlu a vybojoval stupně vítězů.

Sezona Světového poháru Superstock 1000 se přehoupnula do své druhé poloviny a na programu je pátý závod z osmi. Český jezdec týmu TripleM by Barni Racing Ducati má na svém kontě zatím dvě třetí místa, jedno páté a jedno šesté a v průběžném pořadí mu patří třetí pozice.

Ondra se do Portimaa vydal letecky v doprovodu své přítelkyně Šárky. „Do Portugalska létáme, je to již tradiční. Vyrazili jsme již ve středu, abychom stihli společnou týmovou večeři, kde nás doplnil i závodník SBK Michael van den Mark. Ve čtvrtek dopoledne bylo volno, takže jsme se Šárkou byli i na pláži,“ popsal Ondra s tím, že odpolední program zahrnuje technickou přejímku, prohlídku trati, lehkou projížďku na kole a brífing s techniky.

V posledních dvou letech se mu na okruhu v Portimau moc nedařilo, ale při svém jubilejním padesátém závodu by rád tuto smůlu prolomil a zajel kvalitní výsledek.

„V loňském roce mě na startu potkala technická závada, předloni jsem po výletu mimo trať dojel jedenáctý. Mrzelo mě to, protože zdejší trať se mi líbí. Je velmi obtížná, protože se jedná o bývalou motokrosovou trať, kterou vyasfaltovali. Letos jdu do závodu dobře naladěn a svůj 50. závod v SP Superstock 1000 chci proměnit v co nejlepší výsledek,“ uzavřel Ondra.

V pátek jsou na programu dva měřené tréninky od 9:45 a 14:15 hodin. Sobotní program začne třetím tréninkem od 10 hodin a bude pokračovat kvalifikací od 17:55. V neděli je warm-up od 10:30 a hlavní závod od 15:15 hodin.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz