fbpx

Motorky a všechno
co k nim patří!

Objednej si domů jednotlivé vydání Motorbike!

Více informací o aktuálním čísle zde.

 

více

Motoshow rekord 2018

Motorkáři hromadně vyrazí na dráhu Masarykova okruhu

Brno – Příznivci jízdy v jedné stopě po roce opět vyrazí na společnou projížďku po závodní dráze Masarykova okruhu. Akce, která původně vznikla jako vzpomínka na tragicky zesnulého pilota MotoGP Marca Simoncelliho si pro letošek zachovala dvoudenní formát. Společná vyjížďka se uskuteční tuto sobotu 6. října a doplní ji tematický doprovodný program.

Akce se od původní spontánně vzniklé vzpomínkové jízdy rozrostla do podoby největšího tuzemského motorkářského srazu pořádaného na závěr sezóny. Loni na Masarykův okruh dorazily téměř tři tisícovky nadšenců. „Letos očekáváme podobný počet. Motoshow rekord každý rok ukazuje, že motorkáři neváhají ani v říjnu vyrazit na leckdy dlouhou cestu, aby společně uzavřeli další sezónu strávenou za řídítky. I proto pro ně připravujeme doprovodný program, který tento sraz udělá ještě zajímavější,“ vysvětluje výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová. Účast na akci je jako každý rok zdarma.

Kaskadérská exhibice a komentované promítání závodních fotek.

V čele kolony pojedou osobnosti českého motocyklového prostředí. Mezi nimi se na svém skútru poveze i komentátor Masarykova okruhu Martin Straka. „V pátek vyrazím na své Vespě z Ostravy, abych měl jistotu, že nejpozději v sobotu budu v Brně,“ říká s nadsázkou Straka. Pro účastníky akce má připravenou i komentovanou přednášku svých fotografií z prostředí motoristického sportu, která se uskuteční hned po hromadné jízdě. „Při letošní Grand Prix jsem měl tu čest a potkal se s legendou Giacomem Agostinim. Při té příležitosti vznikl jeho portrét, který některému z vylosovaných účastníků daruji,“ dodává komentátor a fotograf.

Účast si nenechá ujít ani přední motocyklový kaskadér Adam Peschel, který ještě před samotnou jízdou všem přítomným předvede něco ze svého umění. „Společně s dalšími kluky chceme při sobotní show motorkářům ukázat krásu současného stunt ridingu. Zároveň budeme po celou dobu na místě a rádi s kýmkoliv probereme, jak se dá na motorce jezdit po zadním bezpečně. Málokoho to napadne, ale zvládnout umění jízdy po zadním zároveň znamená dostat do ruky dovednosti zásadní pro klidnou jízdu v běžném silničním provozu,“ popisuje Peschel. Při exhibici ho doplní členové týmu, se kterými pořádá každoroční Czech Stunt Day a zároveň na Masarykově okruhu vyučuje jízdu po zadním.

Účastníci mají možnost vyzkoušet terénní čtyřkolky a elektrické motocykly.

Hromadnou jízdu sice motorkáři absolvují na svých strojích, ale mají možnost vyzkoušet i něco nového. Na terénním polygonu u tribuny D budou k dispozici offroad čtyřkolky. V paddocku mohou pro změnu přítomní vyzkoušet elektrické motocykly od dětských modelů, skútrů do města až po výkonnější stroje.

Motoshow rekord začíná už v pátek 5. října, a to celodenními jízdami veřejnosti, které pokračují i v sobotu. Areál je otevřený i pro diváky, kteří mají možnost hromadnou jízdu sledovat z přírodní tribuny C, kde zároveň mohou zaparkovat autem.

Text a foto: TZ

Produkce/ asistent

Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz

Obchod / marketing/ inzerce

Jana Kolací
Tel.: +420 724 986 502
jana@motorbike-czech.cz

Sídlo společnosti, fakturační adresa:

X Ray Media, s.r.o.
Vrbova 1427/19
Praha 4
147 00
Tel.: +420 608 774 475
asistent@motorbike-czech.cz